Greta Thunberg faworytką bukmacherów do zdobycia Pokojowej Nagrody Nobla

greta thunberg

Greta Thunberg faworytką bukmacherów do zdobycia Pokojowej Nagrody Nobla! Młoda Szwedka nadal nie schodzi z ust całego świata – a wszystko przez jej porywające i emocjonalne przemówienie, wymierzone do światowych liderów na konferencji ONZ. Jednakże, nie wszystkie znane osobistości podzielają jej zdanie. W krytykę 16-latki włączył się także Władimir Putin.

Greta Thunberg faworytką bukmacherów do zdobycia Pokojowej Nagrody Nobla

Nadal nie milkną echa na temat żywiołowego przemówienia Grety Thunberg na konferencji ONZ. Młoda Szwedka nadal jest na ustach całego świata, choć społeczeństwo podzieliło się raczej na dwa obozy – zwolenników, oraz przeciwników 16-latki. Przez jednych jest ceniona za odwagę i światopogląd mimo młodego wieku, natomiast drudzy są zdania, że jest ona – kolokwialnie rzecz ujmując – po prostu narzędziem w rękach innych osób. Niemniej jednak, jak donoszą zagraniczne portale, Greta Thunberg jest faworytką do zdobycia Pokojowej Nagrody Nobla. Specjaliści są zdania, że na ten moment jej ewentualna wygrana jest stawiana nawet przed zwycięstwem Papieża Franciszka czy choćby Edwarda Snowdena.

ZOBACZ TAKŻE: ATAK NOŻOWNIKA W PARYŻU! ZABIŁ CZTERECH POLICJANTÓW, NA KONIEC SAM STRACIŁ ŻYCIE

Nie wszyscy pochwalają wystąpienie 16-latki – Putin w opozycji do młodej Szwedki

Jak już wcześniej wspomniano, nie wszyscy pochwalają wystąpienie młodej Grety. Największym echem w ostatnich dniach odbiły się słowa Władymira Putina. Głowa rosyjskiego państwa powiedziała wprost, że nie podziela wspólnej ekscytacji osobą Szwedki. Co więcej, dodał, że dziewczynka prawdopodobnie jest wykorzystywana. Dodatkowo zarzucił, że nikt nie wyjaśnił jej złożoności świata i problemów z tym właśnie związanych. 

Na koniec dodał, że osoby wykorzystujące w ten sposób dzieci, zasługują jedynie na potępienie.

Laureata Pokojowej Nagrody Nobla poznamy już 11 października. 

źródło zdjęcia: theatlantic.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.