Wypadek na A2 – kierowcy nie zrobili korytarza życia [WIDEO]

Wypadek na A2

Wypadek na A2 – strażacy z OSP KSRG Lutol Suchy udostępnili nagranie, na którym widać problemy ratowników z dotarciem do wypadku. Utrudnienia wynikały z tego, że kierowcy nie utworzyli korytarza życia, mimo wejścia w życie nowych przepisów. 

Kierowcy zablokowali służbom dojazd na miejsce wypadku

Na autostradzie A2 na wysokości Trzciela w województwie lubuskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Kierowca osobówki miał uderzyć w tył naczepy samochodu ciężarowego. Na miejsce wypadku wysłano osiem zastępów straży pożarnej, policję oraz pogotowie ratunkowe. Niestety jeden z wozów strażackich miał problem z dotarciem na miejsce zdarzenia, ponieważ kierowcy nie utworzyli korytarza życia. Warto wspomnieć, że nowe przepisy dotyczące ustępowania miejsca pojazdom uprzywilejowanym już weszły w życie. Strażacy z OSP Lutol Suchy nagrali i udostępnili w internecie film, na którym widać problemy z dojazdem na miejsce.

ZOBACZ TAKŻE: PIJANY KIEROWCA W RĘKACH POLICJI. PIJANY KOLEGA PRZYJECHAŁ ZABEZPIECZYĆ JEGO AUTO

Wypadek jak i akcja ratownicza sprawiła, że utrudnienia trwały od godziny 16 do około 20. Dwa pasy ruchu w stronę Poznania i Warszawy zostały zablokowane. W wyniku kolizji jedna osoba została poszkodowana.

Obowiązek każdego kierowcy

Od 6 grudnia tego roku tworzenie korytarza życia jest obowiązkiem każdego kierowcy. Na drodze z jednym pasem ruchu kierowcy powinni zjechać maksymalnie do prawej strony, zostawiając odstęp od poprzedzającego pojazdu. W przypadku drogi dwupasmowej kierowcy jadący lewym pasem zjeżdżają do lewej krawędzi, a kierowcy prawego pasa – do prawej. W przypadku trzech i więcej pasów kierowcy jadący środkiem powinni zjechać na prawą stronę.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.