Wypadek motorówki z turystami w Rowach – uratowano 8 osób!

Nagranie jest dość przerażające. W miejscowości Rowy miał miejsce wypadek motorówki z turystami. Jednak dzięki sprawnej akcji odpowiednich służb ratowniczych oraz plażowiczów, udało się uratować wszystkich. Całe zdarzenie miało miejsce podczas wpływania łodzi na brzeg. Zobaczcie sami. 

Rowy przewrócona motorówka

Miejscowość Rowy (nadmorska wieś na północy Polski), to idealne miejsce na odpoczynek i spędzenie wspólnego czasu z rodziną. Jednak jak wszędzie, szczególnie nad morzem, należy zapewnić sobie i bliskim bezpieczeństwo. Dostosować się do zasad panujących na plaży. Jednak w tym przypadku, nikt nie zawinił. Niestety wypadek spowodowała duża fala, dlatego motorówka się wywróciła. Wyglądało to niebezpiecznie.

Szybka reakcja ratowników i plażowiczów

Wypadek motorówki z turystami na szczęście nie miał tragicznych skutków. Wszystko dzięki szybkiej reakcji ludzi znajdujących się blisko zdarzenia. Bardzo sprawnie zawiadomili ratowników, którzy natychmiastowo zareagowali. Dodatkowo, plażowicze również pomagali. Na nagraniu widać jak wyciągają ludzi z wody. Wywrócenie motorówki wyglądało bardzo poważnie.


Jak podaje portal tvn, dzięki informacjom przekazanym przez ratownika WOPR, Marka Chadaja, ratownicy nie mogli dostać się tam łodzią, więc musieli wskakiwać do wody i udzielić pomocy poszkodowanym. Niektórych wyciągnęli turyści.

Na motorówce znajdowało się 6 turystów oraz 2 członków załogi. Na nagraniu również widać, jak kilka osób biegnie do budki z ratownikami. Jeżeli znajduje się ona blisko, warto poinformować od razu służby niż dzwonić na numer alarmowy. Zajmie to mniej czasu, ale nie we wszystkich przypadkach. Dla przypomnienia numer ratunkowy: 601 100 100.

Na szczęście cała akcja przebiegła wzorowo i nikt nie ucierpiał.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.