Wyniki wyboru do Parlamentu coraz bliżej. Kto na prowadzeniu?

W niedzielę Polacy wybierali posłów do Parlamentu Europejskiego. To ważny dzień dla naszego kraju. W związku z tym do głosowania zachęcała spora grupa ludzi, m.in. dziennikarze, aktorzy czy znane osoby. Państwowa Komisja Wyborcza wydała raport danych po podliczeniu ponad 99% głosów. Wyniki wyboru do Parlamentu Europejskiego to kwestia godzin.

Kto wygra wybory?

Jak podaje portal TVN24, podliczone do tej pory głosy wysuwają na prowadzenie Prawo i Sprawiedliwość, gdyż uzyskali aż 46% głosów. Natomiast na drugim miejscu plasuje się Koalicja Europejska. Uzyskała ona ponad 37% głosów. Wiosna znalazła się na miejscu trzecim (6% głosów).

Pojawiły się informacje, że ostateczne wyniki pojawią się w przeciągu kilku/kilkunastu godzin.

Poniżej progu wyborczego, partie te uzyskały poniżej 5% głosów, znalazły się: Konfederacja KORWiN, Braun, Liroy, Narodowcy. Dodatkowo poparcie Kukiz’15 to zaledwie 3,7%, a Lewica Razem 1,23%.

Wyniki wyboru do Parlamentu

Kiedy możemy spodziewać się wyników? Jeżeli zbierze się wszystkie protokoły z obwodowych komisji wyborczych, wtedy będzie można stworzyć pełne raporty. Od zakończenia głosowania minęło kilkanaście godzin. Frekwencja głosujących wyniosła 45%. To znaczny wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem.

Czekamy na ostateczne informacje w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.