Wyniki matur 2019 – jak sprawdzić? Kiedy będą dostępne?

Wyniki matur 2019! Ogrom emocji wśród podchodzących do egzaminu dojrzałości w szkołach średnich zdążył już opaść. Warto jednak pamiętać, że to nie koniec stresu związanego z maturami. Niebawem ukażą się ich wyniki i z pewnością dla wielu nie będą zachwycające. Zobacz jak je sprawdzić oraz kiedy będzie można to zrobić!

Wyniki matur 2019: kiedy będą dostępne?

Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna, wyniki matur ukażą się 4 lipca tego roku. Oznacza to zatem, że do ich publikacji pozostaje niespełna miesiąc. Emocje bardzo często jednak już teraz sięgają zenitu i spędzają sen z powiek maturzystów. Głównie tych, którzy drżą o zdanie niektórych przedmiotów (najczęściej mówi się o matematyce), a także tych, którzy egzaminy chcieli zdać jak najlepiej, aby dostać się na wymarzone studia.

Także 4 lipca 2019, szkoły wręczą swoim absolwentom świadectwa oraz informacje o wynikach matur.

Poprawki matur 2019: kiedy wyniki?

Ci, którzy są przekonani że nie zdali, zastanawiają się kiedy będą dostępne wyniki poprawek matur. Te, jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, pojawią się 11 września. Także wtedy rozdane zostaną świadectwa poprawkowiczów.

Wyniki matur 2019: jak sprawdzić?

Wyniki na stronie pojawią się tuż po północy 4 lipca. Wiązać się to może z ogromnym obciążaniem serwerów, ponieważ możne je sprawdzać online. Z pewnością wejście na stronę aby zobaczyć, jak i czy w ogóle udało się zdać egzaminy, w początkowych godzinach od publikacji wyników będzie niemałym wyzwaniem.

Wyniki matur 2019: gdzie je sprawdzić?

Wyniki tak jak wcześniej wspomniano, będzie można sprawdzić online. Gdzie natomiast konkretnie? Za wszystko odpowiadają strony OKE – Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Po zalogowaniu się na specjalnych portalach OKE, najszybciej będzie można zobaczyć osiągnięte na maturze rezultaty. Do poprawnego i udanego logowania potrzebne będą login i hasło, które uczniowie powinni otrzymać w szkołach.

Wyniki matur 2019: logowanie do OKE

Jak natomiast zalogować się do omawianego wyżej serwisu OKE? To bardzo łatwe. Gdy uda się wejść w system, należy wybrać zakładkę Uczeń. Następnie należy się zalogować – podajemy zatem, tradycyjnie już, login i hasło. Loginem będzie nasz PESEL, natomiast hasło uczniowie otrzymują w szkołach.

Matura 2019 – zgubione hasło do logowania

Zgubiłeś hasło do logowania aby sprawdzić wyniki matur? Nie przejmuj się na zapas! Udaj się do swojej szkoły, w celu uzyskania nowego klucza dostępu.

źródło: rzg.pl. dziennikzachodni.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.