Jak chronić naszego psa przed upałami? Oto kilka wskazówek

Aktualna pora roku nie przestaje zaskakiwać, a to za sprawą ciągle rosnących temperatur. Podczas zimy większość osób tęskniło za słońcem, ale czy w przypadku ponad 30 stopniowych upałów nadal odczuwamy zadowolenie z efektów lata? A co z nami czworonogami? Jak chronić naszego psa przed upałami?

Jak chronić naszego psa przed upałem?

Warto chronić nasze psy przed wysokimi temperaturami, ponieważ one również źle to znoszą. Nie wolno o nich zapominać. Poniżej przedstawiamy wskazówki jak strzec psa przed upałami. 

Ograniczajmy spacery

Bieganie za piłką, spacery i wszelka aktywność fizyczna jest dla naszych czworonożnych przyjaciół bardzo ważna. Jednak trzeba pamiętać o tym, aby ograniczyć to podczas upałów. Psy będą biegać jak szalone za piłką, nie zwracając uwagi na temperaturę. Może się to skończyć źle dla ich zdrowia. Dlatego spacery radzimy przełożyć na godziny poranne lub późne wieczory. Ich intensywność powinna być zmniejszona.

Jak chronić psa przed upałami? Miej zawsze wodę pod ręką

Woda to jeden z najważniejszych elementów związanych z walką z upałami. Nie możemy pozwolić, aby nasz psiak się odwodnił. W domu zawsze powinna być pełna miska wody i przede wszystkim pamiętajmy o wymienianiu jej na świeżą. Jeżeli mamy w planach spacer, pamiętajmy o wzięciu pełnej butelki i co jakiś czas dajmy się psu napić.

Zimny prysznic nie tylko dla ludzi!

Jeżeli mamy podwórko, a nasz pies lubi wodę, spryskajmy go chłodną wodą! Przy okazji będzie to zabawa a psiak ochłodzi się trochę i zapewne poczuje lepiej. Gdy mieszkamy na przykład w blokach, można zaplanować wypad nad rzekę. Są miejsca dozwolone dla psów, co pomoże w walce z upałami. 

Sierść psa – jak chroni przed upałem?

Musimy pamiętać o podstawowej zasadzie. To, że zaprowadzimy psa do fryzjera, który zetnie całkowicie sierść, nie pomoże w walce z upałami. Sierść chroni psa przed poparzeniami i zgolona do milimetra, nie sprawi, że nasz pies będzie czuł się lepiej i odczuje chłód i ulgę. O czym musimy pamiętać? Przede wszystkim o dokładnym czesaniu, ponieważ gdy pies będzie miał ją splątaną, powietrze nie dojdzie do skóry.

Unikaj asfaltu

Unikajmy kontaktu piesków z asfaltem, a mowa o ich łapach. Asfalt się nagrzewa i może niestety je poparzyć. Zawsze lepszym rozwiązaniem jest park, trawa i trochę cienia.

To jedne z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas ochrony psów przed upałami.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.