Wyniki badań z Odry! Wiadomo co przyczyniło się do śmierci ton ryb – jest potwierdzenie

horror w inowrocławiu

Wyniki badań z Odry już znane! Wiadomo zatem, co mogło przyczynić się do śmierci ton ryb w rzece. Jak podaje portal RMF24.pl, wszystko potwierdziła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Mianowicie, w Odrze potwierdzono obecność mikroorganizmów – tak zwanych złotych alg. To właśnie one mogą powodować śnięcie ryb a także małż. Czy są one szkodliwe dla człowieka?

Wyniki badań z Odry już znane! Wiadomo co mogło przyczynić się do śmierci ton ryb – jest potwierdzenie minister klimatu i środowiska Anny Moskwy

Choć wszystko przeciągało się w czasie, w końcu pojawiły się wyniki badań wody z Odry, gdzie doszło do katastrofy ekologicznej. Przypomnijmy – z rzeki wydobyty tony śniętych ryb. W jej pobliżu znajdowano także między innymi martwe bobry. Pojawiło się podejrzenie, że Odra została zatruta, a woda skażona. Niemiecka strona początkowo informowała o tym, że w wodzie wykryto duże stężenie rtęci. Te wieści jednak dość szybko zdementowano. Teraz natomiast pojawiły się rezultaty badań polskich laboratoriów. Wszystko potwierdziła minister klimatu i środowiska – Anna Moskwa.

Jak się zatem okazuje, w Odrze potwierdzono obecność mikroorganizmów – tak zwanych złotych alg. W RMF24.pl czytamy, że mogą one powodować śnięcie ryb. W mediach społecznościowych minister Anna Moskwa pisała:

Wyniki badań naszych ekspertów z Instytutu Rybactwa Śródlądowego wskazały obecność w wodzie z Odry mikroorganizmów (złotych alg).

Minister podkreśliła jednak, że nie są one niebezpieczne dla człowieka:

Ich zakwit może spowodować pojawianie się toksyn zabijających ryby i małże. Nie są szkodliwe dla człowieka.

ZOBACZ TAKŻE: Zadyma w Żabce. Kobieta stanęła w obronie pracowników – jest nagranie! [WIDEO]

Ostatecznie wszystko mają potwierdzić dodatkowe badania

Portal RMF24.pl przytacza szereg wypowiedzi minister Moskwy na temat najnowszego odkrycia badaczy dotyczącego Odry. Wykonane jednak zostaną jeszcze dodatkowe czynności, które ostatecznie potwierdzą przytaczaną wyżej wersję. Minister Anna Moskwa podała do wiadomości:

To jest bardzo rzadko występujący i mało znany gatunek, jednak zespół Instytutu sporo wie na ich temat. Potwierdzamy jeszcze te wyniki dodatkowymi badaniami. […] Prowadzimy teraz badania w kierunku toksyn wytwarzanych przez algi. Na pewno wiadomo, że te toksyny nie są groźne dla człowieka, ale zabijają ryby i małże. Będziemy potwierdzać ich obecność w rybach i małżach.

źródło: RMF24.pl, Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.