Wyciekło nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski! To uznany szkoleniowiec

wyciekło nazwisko nowego trenera

Wyciekło nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski! Jak podaje strona sport.tvp.pl – nowym selekcjonerem będzie Portugalczyk Paulo Bento. To uznany selekcjoner, który z powodzeniem prowadził już dwie inne reprezentacje – Portugalii oraz Korei Południowej. Ten drugi zespół trenował na poprzednim mundialu w Katarze i udało mu się wyjść z grupy. Sensacyjne doniesienia skomentował Cezary Kulesza, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Wyciekło nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski! To uznany szkoleniowiec

A więc stało się! Nazwisko nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski wyciekło. Piszą o nim już największe sportowe oraz informacyjne media w kraju. Jako pierwsza rewelacje na temat nowego trenera biało-czerwonych opublikowała redakcja sport.tvp.pl. To właśnie tam zdradzono, że Roberta Lewandowskiego i spółkę w kolejnych eliminacjach do Euro 2024 poprowadzi Paulo Bento. Portugalczyk to doświadczony w pracy z reprezentacjami szkoleniowiec, a właśnie taki był główny klucz poszukiwań sternika kadry dla Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W poprzednich latach Bento prowadził reprezentację Portugalii oraz reprezentację Korei Południowej. Z tym drugim zespołem był na ostatnich Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie udało mu się nawet wyjść z grupy. W 1/8 finału Korea Południowa musiała jednak uznać wyższość Brazylii. Portal sport.tvp.pl publikując rewelacje o Paulo Bento powołuje się na byłego współpracownika portugalskiego szkoleniowca. To właśnie ta osoba miała potwierdzić, że Portugalczyk jest zdecydowany na pracę z Polakami a dopinanie wszelkich ustaleń i formalności dobiega końca.

ZOBACZ TAKŻE: Tyle za skorzystanie z WC w Zakopanem. Turyści zbierają szczękę z podłogi

Prezes PZPN Cezary Kulesza studzi nastroje. Tak skomentował medialne doniesienia

Co ciekawe, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, póki co tonuje nastroje. W rozmowie z Interią przyznał, że nie potwierdza doniesień o porozumieniu z Paulo Bento. Dla portalu miał powiedzieć wprost:

Nie potwierdzam tych doniesień. W ogóle nie wiem, skąd się biorą takie newsy. Ich efekt jest tylko taki, że teraz wszyscy do mnie dzwonią.

Wiele wskazuje jednak na to, że to rzeczywiście Portugalczyk już lada dzień zostanie przedstawiony jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski.

źródło: RMF24.pl, sport.tvp.pl, Interia.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.