Tyle za skorzystanie z WC w Zakopanem. Turyści zbierają szczękę z podłogi

tyle za skorzystanie z wc

Tyle za skorzystanie z WC w Zakopanem. Sezon zimowy trwa w najlepsze, a w górach aktualnie nie brakuje śniegu. Prognozy pogody zapowiadają koleje opady, co sprzyja najazdowi fanów białego szaleństwa – choćby do zimowej stolicy Tatr. Jak jednak doskonale wiadomo, w Zakopanem nie jest zbyt tanio. Na własnej skórze przekonali się o tym turyści, którzy w mediach społecznościowych grzmią po ujrzeniu ceny za skorzystanie z toalety na Krupówkach. Okazuje się, że pójście za potrzebą w centrum miasteczka jest bardzo kosztowne.

Tyle za skorzystanie z WC w Zakopanem. Turyści zbierają szczękę z podłogi, tak drogo jeszcze nie było

O tym, że ceny w Zakopanem – delikatnie mówiąc – nie rozpieszczają, wiadomo od dawna. Zwłaszcza teraz, w okresie ferii zimowych i sezonu narciarskiego, w niektórych miejscach w stolicy Tatr jest naprawdę drogo. Turyści wciąż jednak nie kryją oburzenia tym, ile trzeba zapłacić w centrum miasteczka za wstąpienie do toalety. Sprawę nagłaśnia między innymi serwis o2.pl. Pełen rozgoryczenia wpis pojawił się na facebookowej, popularnej grupie „Tatromaniacy”. To właśnie tam pojawiła się fotografia zdjęcia z Krupówek, na którym widać cennik WC. Jak się okazuje, właściciel przybytku pójście za potrzebą wycenił na 10 złotych. Bardzo nie spodobało się to odwiedzającym polskie Tatry. W omawianym poście turysta napisał:

Może info z czapy, ale takie coś na Krupówkach, rozumiem inflacja itd., ale chyba są gdzieś jakieś granice no, chyba że nie ma.

ZOBACZ TAKŻE: „Oddech smoka” może wypalać żołądki. To nowy trend na TikToku, lekarze ostrzegają

Tyle za skorzystanie z toalety na Krupówkach zapłaci 4-osobowa rodzina

Portal o2.pl słusznie zauważa, że w związku z podawaną ceną, 4-osobowa rodzina chcąca skorzystać w toalety, musi nastawić się na naprawdę duży wydatek. Warto bowiem zauważyć, że za 40 złotych w niektórych miejscach można zjeść smaczny i pożywny obiad, składający się z dwóch dań.

A co wy sądzicie o takich cenach w Zakopanem? Czy 10 złotych za skorzystanie z toalety na Krupówkach to już przesada?

źródło: o2.pl, Twitter, Facebook