Wybuch na stacji paliw w Zgorzelcu. Do sieci wyciekło dramatyczne nagranie [WIDEO]

wybuch na stacji paliw

Wybuch na stacji paliw w Zgorzelcu. Do sieci wyciekło dramatyczne nagranie, na którym widać moment eksplozji. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. Dwie osoby są poparzone. Wszystko miało miejsce 20 stycznia na stacji paliw przy ulicy Daszyńskiego w dolnośląskim mieście. Szczegóły i materiał wideo poniżej.

Wybuch na stacji paliw w Zgorzelcu. Do sieci wyciekło dramatyczne nagranie [WIDEO]

Nadal nie milkną echa tragicznych wydarzeń na stacji paliw w Zgorzelcu. Wszystko miało miejsce 20 stycznia tego roku przy ulicy Daszyńskiego. To właśnie tam doszło do eksplozji w pustym zbiorniku podziemnym na benzynę. Jak czytamy w o2.pl, wszystko miało miejsce po zakończonych pracach konserwacyjnych. Niestety, w wyniku wybuchu jedna z osób zginęła, a dwie zostały ranne.

Ofiara to pracownik, który w momencie eksplozji przebywał w pustym zbiorniku na benzynę. Siła wybuchu była tak silna, że wyrzuciła mężczyznę na dach pobliskiego budynku. Pozostali ranni to 28-letni i 58-letni mężczyźni. Obaj są poparzeni, jednak stan starszego z nich jest bardzo poważny. Portal o2.pl przytacza relację Wojciecha Piechowicza z PSP w Zgorzelcu. Dla PAP mówił o szczegółach całego zajścia:

Przegląd prowadziło trzech serwisantów z firmy z Bytomia oraz jeden pracownik dozoru technicznego. Kiedy nastąpił wybuch, w zbiorniku znajdował się jeden z mężczyzn. Siła eksplozji była tak duża, że pracownika wyrzuciło na dach sąsiedniego budynku, przebił ten dach i wpadł do środka.

Na Facebooku „Emil TV” opublikowano nagranie z monitoringu, który uchwycił całe zajście. Wszystko wyglądało naprawdę bardzo poważnie. Materiał można obejrzeć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: PILNE: nowy selekcjoner wylądował w Warszawie. Wielkie zaskoczenie, zdjęcia z lotniska [FOTO]

Sprawę badają śledczy pod nadzorem prokuratora

Portal o2.pl podaje, że całą sprawę badają śledczy pod nadzorem prokuratora. Zbiornik z paliwem miał być czyszczony, a prace wykonywała firma zewnętrzna. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu wyjaśniła, w jaki sposób zabezpieczyła miejsce tragedii:

Pusty zbiornik, w którym doszło do wybuchu, został wypełniony w całości pianą gaśniczą w celu wyeliminowania zagrożenia pożarem czy przekroczenia DGW [Dolnej Granicy Wybuchowości] – w celu zapobiegnięcia przed ponownym wybuchem.

źródło: o2.pl, Facebook; foto: zrzut ekranu Facebook – Emil TV

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.