Wybory Miss w USA: Przełomowy moment w historii!

Wybory Miss: Przełomowy moment w historii! Dlaczego? To wszystko za sprawą trzech pięknych kobiet, które wygrały konkursy w kategoriach: Miss USA, Miss Teen USA oraz Miss Ameryka. Po raz pierwszy w historii, trzy czarnoskóre kobiety zdobyły te tytuły.

Z początku tego typu konkursy nie były tolerancyjne dla wszystkich ras. Powodowało to frustrację jak i wszechobecne niezadowolenie. Dopiero w przeciągu ostatnich 50 lat, można było dostrzec zróżnicowanie wśród osób biorących udział w tego typu programach. Co ciekawe, Vanessa Williams była pierwszą czarnoskórą Miss Ameryki w 1983 roku, natomiast Carole Anne-Marie Gist w 1990 uzyskała tytuł Miss USA.

Wybory Miss dlaczego ten moment jest tak przełomowy?

Miss USA, Miss Teen USA i Miss Ameryka to trzy najważniejsze konkursy piękności. Nigdy wcześniej w przeciągu jednego roku nie udało się zdobyć tych tytułów jednocześnie przez czarnoskóre kobiety. Ogromny sukces jak i gratulacje płynące z wielu krajów.

Miss 2019 uczestniczki
 Miss USA Cheslie Kryst

Urodzona 28 kwietnia w 1991 roku. Pochodzi z Karoliny Północnej, jest prawniczką i na co dzień aktywnie działa charytatywnie. Jej celem jest zredukowanie niesprawiedliwych wyroków dla więźniów. Jest również autorką bloga modowego White Collar Glam, gdzie daje wskazówki kobietom jak profesjonalnie ubierać się do pracy. 

 

Miss Ameryka Nia Franklin

Urodzona 27 lipca 1993 roku. Kompozytorka, ukończyła studia muzyczne na Uniwersytecie Greenville w Północnej Karolinie. Dodatkowo, po przeprowadzce do Nowego Jorku założyła m.in. klub muzyczny dla studentów.


Miss Teen USA Kaliegh Garris

Urodzona 21 sierpnia 2000 roku. Pomimo młodego wieku, działa bardzo aktywnie. W związku z tym studiuje teatr oraz jest założycielką organizacji We Are People, która pomaga osobom z niepełnosprawnościami.

Podsumowując, to z pewnością historyczny moment.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.