Gasili pożar Notre Dame. Teraz są oskarżeni o gwałt

Skandal we Francji. 20-letnia turystka z Norwegii miała paść ofiarą zbiorowego gwałtu. W związku z oskarżeniami, paryska policja zatrzymała 6 mężczyzn. Istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że gasili pożar Notre Dame w akcji ratunkowej, gdy płonęła katedra Notre Dame.

Turystka poznała strażaka w barze

Przebywająca w stolicy Francji Skandynawka twierdzi, że do zdarzenia miało dojść w siedzibie straży pożarnej w Paryżu. Udała się tam z mężczyzną poznanym wcześniej w barze – okazał się on być właśnie strażakiem.

Nie wszystko poszło jednak tak, jak zakładała. Choć jak przyznała, zgodziła się na seks z nowo poznanym mężczyzną – nieoczekiwanie została zaatakowana przez przebywających tam innych strażaków i zgwałcona.

Oskarżeni ratowali z płomieni Katedrę Notre Dame

Jak podaje agencja AFP, zatrzymani mężczyźni są członkami jednostki BSPP. Jako część tej jednostki gasili pożar katedry Notre Dame, którą płomienie trawiły w zeszłym miesiącu. Niestety, obecnie muszą poradzić sobie z bardziej osobistymi problemami.

Źródła agencji AFP podają także, że żaden z zatrzymanych nie przyznał się do stawianych zarzutów. Nie każdy usłyszał także zarzuty gwałtu. Padły też oskarżenia o przyzwolenie na dokonanie przestępstwa. Grozić im może do 15 lat więzienia.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.