Wybierasz się nad polskie morze? Oszuści proponują „groźną zabawę”

wybierasz się nad polskie morze

Wybierasz się nad polskie morze? Miej się na baczności! Policja ostrzega przed oszustami, którzy proponują nam z pozoru niewinną zabawę. W istocie jednak jest to zwyczajne oszustwo. W sieci pojawił się apel mundurowych i szczegółowe wyjaśnienia, mówiące o co dokładnie chodzi. Tak naprawdę większość nie ma nawet świadomości, że bierze udział w nielegalnym procederze, który z góry ustawiono. Po szczegóły zapraszamy poniżej.

Wybierasz się nad polskie morze? Oszuści proponują „groźną zabawę”. Nie daj się w to wciągnąć!

Sytuacja związana z epidemią stale się poprawia, więc wydaje się, że nic już nie stoi na przeszkodzi, aby spokojnie zaplanować tegoroczne wakacje. Wiele osób w obawie przed wyjazdem za granicę, wakacje z pewnością spędzi nad polskim morzem. Jak się jednak okazuje, niestety łatwo natrafić tam na oszustów, którzy czyhają na naiwność turystów.

Choć metod na oszukiwanie nad polskim morzem jest co nie miara, dziś skupimy się na jednym, bardzo popularnym procederze. O wszystkim ostrzega nawet nadmorska policja. Mianowicie, chodzi o „groźną zabawę” w tak zwane „trzy kubki”. To niebywale popularna „forma rozrywki”, którą często można zaobserwować przy plażach czy deptakach w kurortach nadmorskich. W o2.pl czytamy jednak, że rozgrywka zawsze jest ustawiona. Biorą w niej udział specjalnie podstawione osoby. To zwyczajne oszustwo, polegające na wyłudzeniu pieniędzy od nieświadomych wypoczywających.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE ZNALEZISKO W MIEJSCU POSZUKIWAŃ CIAŁA IWONY WIECZOREK! CZY DETEKTYW KRZYSZTOF RUTKOWSKI RZECZYWIŚCIE MIAŁ RACJĘ? ZASKAKUJĄCE DONIESIENIA

Policja z Kołobrzegu ostrzega przed grą w „trzy kubki”. „Pamiętajmy, że w tej zabawie nie ma wygranych”

W mediach społecznościowych kołobrzeskiej policji pojawiło się ostrzeżenie przed grą w „trzy kubki”. Funkcjonariusze przestrzegają, że w tej zabawie nie ma wygranych. Można tam przeczytać:

Kołobrzescy policjanci przestrzegają przed pojawiającymi się na terenie miasta i miejscowościach nadmorskich organizatorami gry w tzw. trzy kubki. Nie dajmy się zaprosić do uczestnictwa, a tym samym oszukać!

Na Facebooku policji w Kołobrzegu możemy przeczytać jeszcze:

Osoby, które organizują grę w trzy kubki, to grupa ludzi, która wykorzystuje naszą chęć na łatwą wygraną. W grze, jeżeli przestrzegamy reguł narzuconych przez oszustów nie mamy szans na wygranie.

Cały post policjantów można natomiast zobaczyć poniżej:

źródło: Facebook, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.