Wybierasz się na festiwal muzyczny? Koniecznie weź te rzeczy!

Lato to idealny moment na zaplanowanie swojego wolnego czasu. Podróże, wypady ze znajomymi poza miasto. Jest wiele miejsc do sprawdzenia, dlatego już teraz warto pomyśleć gdzie pojechać. Wybierasz się na festiwal muzyczny? Musisz pamiętać o zabraniu niezbędnych rzeczy, które mogą ułatwić ci życie. 

Co warto wziąć na festiwal?

Lato jest długie a festiwalowa lista miejsc wartych sprawdzenia nie ma końca. Od festiwalu Open’er, który rozpoczyna się już jutro po Audioriver i debiutancki Fest Festival. Polska ma coraz to lepszą pozycję na świecie jeżeli chodzi o jakość festiwali. Sprowadza światowej sławy artystów i organizacyjnie również daje radę.  Jeszcze nie mieliśmy sytuacji rodem z Fyre Festivalu. Jeżeli nie chcemy, aby coś nas negatywnie zaskoczyło podczas imprezy, warto pamiętać o niezbędnych rzeczach, które ułatwią nam nieco pobyt.

Namiot na festiwal

Przede wszystkim, jeżeli zdecydujemy się na pole namiotowe, nie jest tajemnicą fakt, że namiot i śpiwór to rzeczy najważniejsze. Bez nich nocleg się nie uda. Niby rzecz oczywista, a zdarzają się osoby, które zwyczajnie o tym zapominają. Ci, którzy mają problemy żeby zasnąć w miejscu gdzie cicho nie jest, a umówmy się, na polu raczej zupełnego spokoju nie będzie, zalecamy kupno stoperów. Mała i tania rzecz a problem załatwi od razu.

Kiedy nie mamy dostępu do wody, czasem się zdarzają różne sytuacje, wilgotne chusteczki i papier toaletowy mogą uratować nas w przypadku różnych sytuacji. Nie bagatelizujmy opowieści znajomych!

Jak zaopatrzyć się w wodę?

Wiadomo, że na terenie imprezy można kupić wodę, jednak coraz częściej organizatorzy rozstawiają kontenery/zbiorniki wodne. W związku z tym zainwestuj w kubek/butelkę termiczną i do woli je napełniaj. Zamiast generować masę plastiku, warto skorzystać z takiej formy spożywania napojów.

Każdy uczestnik marzy o słońcu, braku deszczu i braku błota. Ale jeśli wybierasz się na festiwal nie po raz pierwszy, niestety nie zawsze jest tak kolorowo i można nie trafić z pogodą. Dlatego kalosze, stare adidasy oraz płaszcz przeciwdeszczowy to pozycje obowiązkowe! Uratowały już niejedną osobę, a nowe buty mogą w krótką chwilę nadawać się do kosza. Lepiej dać szanse starym kompanom.

A co gdy braknie baterii?

Na festiwalach można spotkać kontakty, jednak nie ma ich dużo. Weźmy powerbanka. Może zdarzyć się tak, że gdzieś zgubimy swoich znajomych a bez naładowanego telefonu, ciężko będzie się odnaleźć. Robi też fajne zdjęcia, a z profesjonalnymi aparatami mogą wejść jedynie ludzie z akredytacjami.

Krem z filtrem, gdy słońce nie będzie się chciało schować to też obowiązkowa pozycja. A co z ubraniami? Lepiej wziąć więcej, ale zdecydowanie proponujemy przemyśleć co będzie nam potrzebne.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.