Wulkany, trzęsienia ziemi, a teraz to! Gigantyczne osuwisko w Norwegii [FOTO, WIDEO]

wulkany trzęsienia ziemi

Wulkany, trzęsienia ziemi, a teraz to! W Norwegii pojawiło się gigantyczne osuwisko! Co dzieje się z naszą planetą? Czy jest się czego obawiać? Osuwisko, o którym mowa, robi niezwykłe wrażenie. Niestety jednak, przy wszystkim ucierpieli ludzie, zapadło się wiele domów. W gminie Gjerdrum już teraz ewakuowano blisko pół tysiąca osób, kontaktu nie ma z 21 osobami, które w czasie katastrofy mogły być w obrębie osuwiska. Doniesienia z ostatnich chwil mówią nawet o tym, że osuwisko się powiększa i pochłonęło dwa kolejne domy.

Wulkany, trzęsienia ziemi, a teraz to! Gigantyczne osuwisko w Norwegii, niezwykły i przerażający widok

Wiele osób w ostatnim czasie zadaje sobie pytanie – co dzieje się z naszą planetą? Obawy budzi przede wszystkim aktywność sejsmiczna, która od jakiegoś czasu zdaje się być nadzwyczajna. Zaczęło się od wybuchów wielu wulkanów w krótkim odstępie czasu, o czym zresztą pisaliśmy. Do tego trzęsła się ziemia. Najpoważniej było wczoraj w Chorwacji, gdzie silne wstrząsy zniszczyły miasto Petrinja. To jednak nie koniec „niespodzianek”. W Norwegii dziś pojawiło się gigantyczne osuwisko – niestety na terenie zamieszkanym przez ludzi.

Osuwisko pochłonęło wiele domów. Ewakuowano blisko pół tysiąca osób. Niestety, kontaktu nie ma z 21 osobami, które w momencie tragedii mogły znajdować się na zagrożonym obszarze. Nie wiadomo, czy poszukiwane osoby wcześniej się ewakuowały. Być może były z dala od miejsca zdarzenia. Najgorszy scenariusz przewiduje, że zostały one zasypane. Trwa akcja poszukiwawcza. Najgorsze jednak jest to, że osuwisko w gminie Gjerdrum znów się powiększyło i pochłonęło dwa kolejne domy.

ZOBACZ TAKŻE: NIEZWYKŁY MOMENT TRZĘSIENIA ZIEMI W CHORWACJI ZAREJESTROWANY NA KAMERZE – JEDYNE W SWOIM RODZAJU UJĘCIE! ZOBACZ WIDEO!

Osuwisko się powiększyło, dwa kolejne domy runęły. Mieszkańcy Ask w szoku

Jak na razie nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych katastrofy – pojawiają się jednak doniesienia o jednej osobie w stanie ciężkim. Poza tym nie należy jednak zapominać o 21 zaginionych.

Co więcej, osuwisko powiększyło się i pochłonęło dwa kolejne domy. Jak relacjonują miejscowi dziennikarze, wszyscy okoliczni mieszkańcy oraz władze Norwegii są w szoku.

Wstępne szacunki mówią o tym, że osuwisko ma – bagatela – 700 metrów długości! Zniszczyło ono przynajmniej 14 budynków jednorodzinnych lub wielorodzinnych.

źródło: o2.pl, Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.