Wtedy rząd chce poluzować obostrzenia! Co się zmieni? Koniec maseczek?

rząd chce poluzować obostrzenia

Wtedy rząd chce poluzować obostrzenia! Co się zmieni w porównaniu z obecną sytuacją? Czy w końcu będziemy mogli przestać nosić maseczki? Głos w całej sprawie zabrał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Zwrócił on uwagę na trend spadkowy, który obserwujemy bacznie przyglądając się coraz to nowszym raportom dobowych zakażeń. Na kiedy zatem planowane jest pierwsze konkretne luzowanie obostrzeń?

Wtedy rząd chce poluzować obostrzenia! Co się zmieni? Czy czeka nas koniec obowiązku zasłaniania ust oraz nosa?

Wszystko wskazuje na to, że jesteśmy coraz bliżej znacznego luzowania obostrzeń. Ważne informacje w tej kwestii przekazał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz – o czym pisze portal RMF24.pl. Znoszenie ograniczeń możliwe będzie dzięki wyraźnemu trendowi spadkowemu, który dotyczy rzecz jasna liczby dobowych zakażeń w Polsce. Prawdopodobnie początek marca będzie terminem, kiedy to część kolejnych obostrzeń przestanie obowiązywać.

Choć do końca lutego pozostaje jeszcze tydzień, już teraz mówi się o ewentualnych zmianach, które w życie wejdą w marcu. Portal RMF24.pl wymienia, że chodzi przede wszystkim o zmniejszenie limitów dla niezaszczepionych w restauracjach, na siłowniach oraz w sklepach.

Wiele osób zastanawia się jednak, co z noszeniem maseczek. Niestety, wygląda na to, że ten obowiązek nie zostanie jeszcze zniesiony.

ZOBACZ TAKŻE: PREZYDENT STANÓW ZJEDNOCZONYCH JOE BIDEN PRZEKONANY. MÓWI WPROST, ŻE WEDŁUG JEGO INFORMACJI, WŁADIMIR PUTIN PODJĄŁ JUŻ DECYZJĘ O ATAKU NA UKRAINĘ

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz: „W maseczkach na razie jeszcze na pewno zostaniemy”

Niestety, wszystko wskazuje na to, że obowiązek noszenia maseczek zostanie jeszcze podtrzymany. Mówił o tym sam rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Jego słowa przytacza portal RMF24.pl:

W maseczkach na razie jeszcze na pewno zostaniemy, ale z części obostrzeń będzie można zejść, zważywszy na to, że trend spadkowy jest w naszym kraju cały czas obserwowany.

Z tej wypowiedzi jasno wynika, że na odrzucenie maseczek przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Rzecznik resortu zdrowia dodał jeszcze:

Widzimy również to, co dzieje się na świecie, w innych państwach, które zapowiadają stopniowe luzowanie obostrzeń; nie jesteśmy ani w czołówce, ani na końcu stawki, raczej w środku państw, które zapowiadają pewne luzowanie.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.