Bill Gates o zbliżającej się kolejnej pandemii. Jakie widzi rozwiązanie?

Bill Gates

Pandemia koronawirusa wciąż nie daje za wygraną. O temacie zarazy wielokrotnie wypowiadał się Bill Gates, który przewiduje, że w niedalekiej przyszłości przyjdzie nam się zmierzyć z kolejną zarazą. Co więcej, filantrop zaproponował rozwiązanie.

Bill Gates o pandemii

Jeden z najpopularniejszych przedsiębiorców i informatyków na świecie regularnie wypowiada się na temat pandemii. Od samego początku namawiał również do szczepień, a kiedy tylko sam przyjął preparat – pochwalił się tym w sieci. Ponadto filantrop aktywnie angażuje się w walkę z koronawirusem i wspiera finansowo przedsięwzięcia związane ze szczepieniami oraz służbą zdrowia.

ZOBACZ TAKŻE: ĆWICZENIA ROSJI Z UDZIAŁEM BRONI JĄDROWEJ

20 lutego zakończyła się 3-dniowa Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa 2022. Jedną z osób zaangażowanych w spotkanie był Bill Gates, którego słowa wzbudziły niemałe emocje. Przedsiębiorca wyznał bowiem, że w niedalekiej przyszłości ludzkość będzie musiała zmierzyć się z kolejną zarazą. Warto zauważyć, że Bill już w 2015 roku mówił o pandemii, dlatego słowa informatyka o kolejnej pandemii dają do myślenia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Bill Gates (@thisisbillgates)

Założyciel Microsoftu wielokrotnie mówił o szczepieniach, które są skuteczną walką z chorobami, jednak warto skupić się na dostępie do preparatów.

„1/3 populacji świata nie ma dostępu do szczepionek. Najuboższe kraje, w których większość mieszkańców żyje poniżej granicy ubóstwa, czyli szacuje się, że to jest ponad 1 mld ludzi na świecie, ma poziom wyszczepienia na poziomie maksymalnie 2%. Te kraje nie zostały objęte żadnym programem międzynarodowym szczepień ani dostępu do szczepionek” – powiedziała w rozmowie z agencją Newseria Biznes dyrektorka programu pomocy humanitarnej w Polskiej Misji Medycznej – Małgorzata Olasińska-Chart.

W związku z tym Bill Gates zaapelował do naukowców, by szybciej reagowali na zarazy, by praca związana ze stworzeniem i wypuszczeniem w obieg szczepień była szybsza i skuteczniejsza. Dodał, że cały proces powinien trwać nie dłużej niż pół roku.

„W kolejnej dekadzie powinniśmy być zdolni do stworzenia szczepionek nowej generacji, które będą zdolne do eliminowania całych grup wirusów” – podkreślił Bill Gates.

 

źródło: o2.pl, zdjęcie – Instagram.com 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.