Właśnie się zaczęło! Efekty widać gołym okiem, przed nami trudne dni

to ma się wydarzyć już dziś

Właśnie się zaczęło! Sprawdziły się bardzo niekorzystne zapowiedzi i prognozy ekspertów. Dziś ranem wielu Polaków za oknem ujrzało śnieg. Dla osób, które nie śledziły pogodowych zapowiedzi w ostatnich dniach, widok ten musiał okazał się nie lada zaskoczeniem. Wszystko przez to, że pogoda w minionym tygodniu jasno wskazywała na to, iż wiosna rozpoczęła się na dobre. Czego spodziewać się w kolejnych dniach? Do kiedy potrwa złamanie pogody i ochłodzenie? Wiosna powróci szybko? Głos w sprawie zabrali eksperci z IMGW. Szczegóły poniżej.

Właśnie się zaczęło! Efekty widać gołym okiem, przed nami trudne dni

Choć w minionym tygodniu wydawało się, że wiosna jest już z nami na dobre – niestety sprawdziły się zapowiedzi i prognozy meteorologów. Tuż po weekendzie nastąpiło nagłe załamanie pogody. Wielu Polaków spoglądając w poniedziałek rano przez okno, ujrzało śnieg. Mocno spadły także temperatury. Biały puch szczególe da się we znaki mieszkańcom terenów górskich i podgórskich. IMGW podaje, że intensywnych opadów śniegu należy spodziewać się na południowym wschodzie kraju.

ZOBACZ TAKŻE: Koszmarny wypadek, sceny jak z filmu. Dlatego warto mieć kamerkę w samochodzie [WIDEO]

Zimno będzie jeszcze przez kilka dni. Kiedy spodziewać się ponownego rozpogodzenia?

Niestety, wiele wskazuje na to, że najbliższe dni upłyną pod znakiem zimowej aury, która przywitała nas w poniedziałkowy poranek. Jak podaje IMGW, zimno będzie także we wtorek. Pojawią się kolejne opady śniegu, a temperatura w dzień nie przekroczy 5 stopni Celsjusza. O poranku będzie natomiast przymrozek, który spowoduje oblodzenia dróg i chodników. Trzeba zachować szczególną ostrożność.

W drugiej połowie trwającego tygodnia niewielkie ocieplenie przyjdzie z zachodniej części kraju. Znów pojawi się wiosenna aura, jednak w weekend po raz kolejny trzeba spodziewać się jednego z ostatnich podmuchów zimy.

źródło: Twitter – IMGW

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.