Wlała benzynę do diesla, odsysała ją odkurzaczem. Auto spłonęło [ZDJĘCIA]

wlała benzynę do diesla

Wlała benzynę do diesla! Pewna 55-letnia Niemka dopuściła się potężnego niedopatrzenia i zamiast oleju napędowego, do swojego samochodu wlała benzynę. Kobieta mimo wszystko dość szybko zrozumiała, jaki błąd popełniła. Zareagowała szybko, jednak w sposób taki, że doprowadziła do jeszcze większej tragedii. Wszystko dlatego, że benzynę ze zbiornika chciała wyciągnąć za pomocą… odkurzacza. Auto stanęło w płomieniach, spłonął także sprzęt ze stacji paliw.

Wlała benzynę do diesla, później próbowała wyciągnąć paliwo z baku odkurzaczem

Kobieta za kierownicą? Takie docinki słychać bardzo często ze strony mężczyzn, którzy przeważnie uważają, że są lepszymi kierowcami niż przedstawicielki płci pięknej. Okazało się, że może mieć to odniesienie w kontekście nawet codziennej obsługi samochodu. Sytuacja miała miejsce w Niemczech (nieopodal Frankfurtu, w miejscowości Eschborn), a sprawczynią całego zamieszania okazała się 55-letnia kobieta. Podróżująca Passatem kierująca, postanowiła zatankować swój wóz. Problem w tym, że zapomniała jakie paliwo powinna wlać do baku. Jeżdżąca silnikiem diesla, zdecydowała się zalać swój pojazd… benzyną. To jednak dopiero początek rewelacji. To co działo się później, mogło zakończyć się tragicznie.

Próba uratowania sytuacji skończyła się fatalnie – pojazd i urządzenia na stacji spłonęły

Kobieta wpadła na naprawdę wyszukany i wręcz nieprawdopodobny pomysł. Postanowiła, że źle wlane paliwo z baku wyciągnie za pomocą… odkurzacza, który znajduje się na stacji benzynowej. W przepchnięciu pojazdu pod urządzenie pomógł jej pracownik.

Właśnie za pomocą odkurzacza, kobieta zechciała wyssać z baku benzynę. Podczas tej operacji, pojazd nagle stanął w płomieniach. Ogniem zajął się także odkurzacz, który wraz z autem doszczętnie spłonął. W akcje ratunkową włączyli się strażacy. Na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Najbardziej ucierpiał pracownik stacji, ale jego rany zostały przez ratowników opatrzone na miejscu zdarzenia. 

Straty, jakie dokonały się na skutek lekkomyślności kobiety, oszacowano na blisko 30 tysięcy euro, co w przeliczeniu na złotówki daje zawrotną sumę.

wlała benzynę do diesla

ZOBACZ TAKŻE: AKCJA JAK Z FILMU NA POLSKIEJ DRODZE!  W RUCH POSZEDŁ BASEBALL?!

źródło zdjęć: fakt.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.