Wjechali samochodem w sklep, żeby okraść bankomat! [wideo]

Zdarzenie miało miejsce w Stanach Zjednoczonych. Szajka złodziei rozbiła samochodem sklepową witrynę, aby zabrać pieniądze z bankomatu! Lokalna policja cały czas bada sprawę. Zobacz jak złodzieje wjechali samochodem w sklep, żeby dokonać aktu kradzieży! 

Zajście miało miejsce w nocy, w jednym z Kalifornijskich sklepów. Trzech zamaskowanych mężczyzn wjechało z wielką siłą w sklepową witrynę. Zależało im na pieniądzach z bankomatu, który znajdował się w środku. Sytuację, gdzie złodzieje wjechali samochodem w sklep uchwycił monitoring, który znajdował się w sklepie.

Złodzieje chcieli przeprowadzić całą akcję w możliwie jak najkrótszym czasie. Niestety jednak nie udało się, bowiem zaskoczyła ich waga bankomatu. Po wybiciu szyb w witrynach sklepowych niezwłocznie zabrali się za kradzież bankomatu. Z założenia urządzenie miało zostać umieszczone w samochodzie, jednak pomimo wielu prób się nie udało. Przestępcy w trójkę próbowali wszelkich możliwych sposobów, aby przenieść bankomat do bagażnika. Okazało się, że nie wzięli oni jednak pod uwagę tego, że z urządzeniem mogą sobie zwyczajnie nie poradzić. Zajście bardzo zaskoczyło mieszkańców, ponieważ okolica uchodziła za bardzo spokojną. Całe zdarzenie uchwycił sklepowy monitoring, a nagranie można zobaczyć poniżej.

Sprawcom grozi nawet do 10 lat więzienia. Jak przyznają lokalne władze, nie udało się ich jednak odnaleźć do tej pory.

Kradzieże bankomatów w Polsce

W Polsce również możemy natknąć się na przestępców, którzy za wszelką cenę chcą ukraść pieniądze z bankomatów. W ostatnim czasie urządzenia są najczęściej wysadzane w powietrze. Wysadzanie bankomatów jest ostatnio coraz bardziej znanym sposobem na kradzieże. Podobny przypadek miał miejsce zimą w Łagowie Lubuskim. Napad w tej niewielkiej miejscowości został przeprowadzony na bankomacie w markecie sieci SPAR. Tym razem jednak się udało, bowiem złodzieje ukradli kasetkę z pieniędzmi. Na miejscu w niedługim czasie pojawiła się policja, niestety sprawcy wciąż nie zostali ujęci. Jak twierdzi policja, zatrzymanie tej prawdopodobnie zorganizowanej grupy przestępczej jest tylko kwestią czasu. W ostatnim czasie wydział kryminalny rozbił już dwie podobne grupy.