Wandale opanowali Częstochowę – 20 wiat zniszczonych w jedną noc

wandale opanowali częstochowę

Wandale opanowali Częstochowę – w jedną noc doszło tam do zniszczenia ponad 20 wiat przystankowych. Zgłoszeń nadal przybywa. Policja już teraz analizuje miejskie monitoringi i zapewnia, że sprawcom ich występek nie ujdzie na sucho. Szkody jakich dokonano, mogą okazać się niezwykle kosztowne.

Wandale opanowali Częstochowę – w jedną noc zniszczono ponad 20 wiat przystankowych

Jedna z rzeczy, którą naprawdę trudno wytłumaczyć w jakikolwiek racjonalny sposób, to wandalizm. Niszczenie przedmiotów użytku publicznego, z których każdego dnia korzystają dziesiątki tysięcy ludzi, powinno być srogo karane. Osoby czerpiące frajdę z takowych zachowań, nadal jednak są utrapieniem w wielu miastach. Tym razem głośno jest o przypadku z Częstochowy, gdzie w jedną noc zdewastowano ponad 20 wiat przystankowych. Liczba ta jednak nadal rośnie – przychodzą coraz to nowe powiadomienia o kolejnych zniszczonych miejscach.

ZOBACZ TAKŻE: W ROSJI DEBATUJĄ NAD POWROTEM KARY ŚMIERCI. CZY TO DOBRE ROZWIĄZANIE W WALCE Z PRZESTĘPCZOŚCIĄ? 

Rozbite szkło, połamane elementy przystanków – policja bada sprawę

Zniszczenia w niektórych miejscach są niezwykle obfite. W wiatach porozbijano szyby, połamano także ich niektóre elementy. Naprawa może okazać się niezwykle kosztowna. Zatrważający jest również fakt, że wszystko stało się jednej nocy.

Wandale nie oszczędzili zarówno przystanków autobusowych, jak i tramwajowych. Policja już teraz zapowiada, że dołoży wszelkich starań aby osoby odpowiedzialne za zniszczenia, poniosły odpowiednią karę. W tej chwili przeglądane są miejskie monitoringi.

źródło zdjęcia: miastons.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.