Wizy do USA zniesione już przed końcem roku? Jest szansa

wizy do usa

Wizy do USA zniesione już przed końcem roku? Jak podaje portal onet.pl, jest na to ogromna szansa. Wszystko przez to, że Polska wreszcie spełnia wymogi, wobec których nasz kraj może być włączony do programu Visa Waiver. Oznacza to, że Polacy będą mogli podróżować do Stanów Zjednoczonych bez przeszkód w postaci własnie wiz. 

Wizy do USA zniesione już przed końcem roku? Jest ogromna szansa

W Polsce temat zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych poruszany jest już od dawna. W przeszłości zapewnienia amerykańskiej strony nigdy nie miały odzwierciedlenia w rzeczywistości. Wszyscy jednakże zapewniają, że inaczej ma być tym razem. Niektóre źródła podają wręcz, że Polska jest na ostatniej prostej aby takowy przywilej uzyskać. Co więcej, zaproszenie do programy wizowego może nastąpić już nawet za tydzień – 30 września. Wtedy to właśnie w USA końca dobiega rok budżetowy.

ZOBACZ TAKŻE: ATAK NOŻOWNIKA NA KOMENDZIE W RYBNIKU! RANNA RECEPCJONISTKA

Spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem będzie przełomowe?

Wielkimi krokami zbliża się szczyt klimatyczny ONZ, który tym razem odbędzie się w Nowym Jorku. Przy okazji tego wydarzenia, ma dojść do spotkania Prezydenta Polski, Andrzej Dudy, z Prezydentem Stanów Zjednoczonych, Donaldem Trumpem. Wtedy też będzie okazja, aby po raz kolejny poruszyć tak istotny dla polskiej strony temat.

Jednym z warunków przystąpienia do programu umożliwiającego poruszanie się po Stanach Zjednoczonych bez wizy, jest niski współczynnik odmów podań właśnie o te dokumenty. Aktualnie, wskaźnik ten dotyczący Polski, spadł już do 2,8%. Jest najniższy w historii, a należy zaznaczyć, że program który oferuje USA, jest możliwy w przypadku zejścia poniżej 3%.

Jeśli Polska dostanie zaproszenie do programu, procedury administracyjne potrwają od 3 do 5 miesięcy. Jest zatem szansa, że w najlepszym wypadku nawet do końca roku wizy zostaną zniesione.

źródło zdjęcia: epiortkow.pl (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.