Wirus Zombie ożywiony przez naukowców. Jak groźny jest dla ludzi?

wirus zombie

Wirus Zombie ożywiony przez naukowców. Jak podają światowe media – organizm przez ostatnie 50 tysięcy lat przebywał w wiecznej zmarzlinie. Wirusów Zombie jest więcej niż mogłoby się wydawać. Czy świat stoi w obliczu kolejnego śmiertelnego zagrożenia? Co dla ludzi może w rzeczywistości oznaczać Wirus Zombie?

Wirus Zombie ożywiony przez naukowców. Jak groźny jest dla ludzi?

Światowe media obiegły sensacyjne doniesienia o ożywieniu prehistorycznego Wirusa Zombie. Dzieła tego udało się dokonać naukowcom z Francji – a konkretniej z Narodowego Centrum Badań Naukowych Francji. Według relacji uczonych, wirusa udało się odnaleźć podczas prac badawczych na Syberii. Odkryte organizmy znajdowały się w bardzo głęboko pod lodowymi rdzeniami – w wiecznej zmarzlinie. Przebywać miały tam nawet przez ostatnie 50 tysięcy lat.

Wirusów Zombie odkryto aż 13 rodzajów. Wśród nich – jak podaje portal o2.pl – wyodrębniono między innymi Pandoravirus yedoma, który ma liczyć blisko 48 500 lat. Francuscy eksperci nad tematem pracują już bardzo długo. 8 lat temu udało im się odkryć w lodowcach podobnego typu organizmy. Mimo uśpienia przez 30 tysięcy lat, nadal były w stanie zarażać – co jest bardzo niepokojące.

ZOBACZ TAKŻE: Mandat za odśnieżanie pojazdu – nawet 3000 złotych! Na to trzeba uważać. Wielu kierowców nie zdaje sobie z tego sprawy…

Realne zagrożenie dla mieszkańców całego świata

Naukowcy nie mają wątpliwości, że Wirusy Zombie stanowią realne zagrożenie dla mieszkańców całego świata. Aby ustalić wpływ drobnoustrojów na zdrowie publiczne, eksperci mają zamiar je rozmnożyć. Serwis o2.pl przytacza wypowiedź jednego z uczestników badań nad wirusami:

Z powodu ocieplenia klimatu nieodwracalnie topniejąca wieczna zmarzlina uwalnia materię ograniczą zamrożoną nawet przez milion lat, z której większość rozkłada się na dwutlenek węgla i metan, dodatkowo wzmacniając efekt cieplarniany.

Po czym dodał:

Część […] składa się również z ożywionych drobnoustrojów komórkowych […], a także wirusów, które pozostawały uśpione od czasów prehistorycznych.

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.