Koszmarne odkrycie na wybrzeżu. Przyczyna wciąż nieznana

koszmarne odkrycie na wybrzeżu

Koszmarne odkrycie na wybrzeżu Morza Kaspijskiego w Rosji. Jak czytamy w RMF24.pl, w ostatnich dniach odkryto tam aż około 2500 martwych fok. Skala tragedii jest ogromna. Co jednak najważniejsze, wciąż nie ustalono przyczyny porażającego znaleziska. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że zwierzęta nie żyją już od dwóch tygodni. Co mogło się im stać?

Koszmarne odkrycie na wybrzeżu Morza Kaspijskiego w Rosji. Przyczyna wciąż nieznana

Dramatyczne doniesienia docierają z wybrzeży Morza Kaspijskiego w Rosji. Jak zwraca uwagę portal RMF24.pl – to największe słone jezioro na świecie, które zahacza o pięć państw: Iran, Turkmenistan, Azerbejdżan, Kazachstan i Rosję. Właśnie na terenach Rosji odkryto aż około 2500 martwych fok, które wypłynęły z wody. Najwięcej z nich znaleziono w Dagestanie. Podejrzewa się, że zwierzęta nie żyły od dwóch tygodni.

Skala potwornego zjawiska jest potężna, ale co najważniejsze – nadal nie udało się ustalić tego, co tak naprawdę było przyczyną tragedii. RMF24.pl podaje, że na fokach nie ma żadnych znaków świadczących o tym, że zginęły śmiercią gwałtowną:

Nie widać mechanicznych obrażeń ani fragmentów sieci rybackich, w które mogłyby się zaplątać.

Podejrzewa się, że zwierzęta wyginęły z przyczyn naturalnych, ale zastanawiająca jest wspominana już wcześniej, potężna skala zjawiska.

Rosja: Około 2500 martwych fok znaleziono wzdłuż wybrzeża Morza Kaspijskiego. Dokładna przyczyna ich śmierci nie jest znana.

ZOBACZ TAKŻE: Mandat za odśnieżanie pojazdu – nawet 3000 złotych! Na to trzeba uważać, niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę…

Odkryte martwe zwierzęta to ok. 2,5 proc. całej populacji fok żyjących w Morzu Kaspijskim

Ria Novosti potwierdza wielką skalę tragicznego odkrycia. Mianowicie, okazuje się, że odkryte martwe zwierzęta to aż około 2,5 procent całej populacji fok żyjących w Morzu Kaspijskim. A należy pamiętać, że mowa o gatunku zagrożonym wyginięciem już od 2008 roku.

źródło: RMF24.pl, Twitter; foto: Twitter – Nexta

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.