Wielomilionowa dotacja dla Tadeusza Rydzyka! Kwota dofinansowania powala!

Wielomilionowa dotacja dla Tadeusza

Wielomilionowa dotacja dla Tadeusza Rydzyka stała się faktem. Redemptorysta z Torunia może liczyć na ogromne wsparcie od państwa. Tym razem pieniądze, które dostanie, mają być przeznaczone na organizację wystawy, która jest poświęcona Janowi Pawłowi II. O jakiej kwocie jest mowa? Zobaczcie!

Na wstępie trzeba by było przybliżyć, czym tak naprawdę zajmuje się fundacja Lux Veritatis założona w 1998 roku przez Jana Króla i Tadeusz Rydzyka. Redemptoryści w 2003 roku uzyskali koncesję, na nadawanie programu telewizyjnego w telewizji TRWAM. Fundacja ma na swoim koncie mnóstwo przedsięwzięć, które są zasilane z budżetu państwa. Tym razem ogromne pieniądze poświęcono na organizację wystawy, która będzie znajdowała się w Toruniu i będzie wystawą stałą. Na jaką kwotę może liczyć o. Tadeusz Rydzyk? Wielomilionowa dotacja dla Tadeusza Rydzyka ponownie odbiła się szerokim echem w mediach.

Wielomilionowa dotacja dla Tadeusza Rydzyka!

Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. Jana Pawła II dostanie wielomilionowe wsparcie od państwa. Wystawę zaliczono do wydatków, które nie wygasają w roku 2020 z upływem roku budżetowego. Współorganizatorem muzeum jest właśnie Fundacja Lux Veritatis.

Na liście planowanych wydatków budżetu państwa znajduje się pozycja:

opracowanie założeń i kompleksowa realizacja wystawy stałej do Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II w Toruniu

Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II otrzyma od państwa 60 MILIONÓW dofinansowania!
Muzeum jest w budowie od 2019 roku i zostanie oddane do użytku w 2021 roku. Jak również donoszą nasze źródła, cała budowa ma otrzymać z budżetu Piotra Glińskiego wsparcie o łącznej kwocie 120 MILIONÓW złotych! Trzeba przyznać, że wielomilionowa dotacja dla Tadeusza Rydzyka robi wrażenie i trudno to przemilczeć.

Muzeum „Pamięć i Tożsamość” wypełni istotną lukę w naszej ofercie muzealnej, która wciąż w niedostatecznym stopniu obejmuje zarówno aksjologię Jana Pawła II, jak i kwestie relacji polsko-żydowskich w czasie II wojny światowej”- mówił minister Piotr Gliński.

Jakiś czas temu w mediach również zrobiło się głośno również na temat redemptorysty. Ojciec Tadeusz Rydzyk prosił wiernych o oddanie swojego 1% podatku na inną z jego fundacji. Fundacja Nasza Przyszłość pomimo tego, że może liczyć na pomoc naszego państwa, boryka się ze znacznymi problemami finansowymi. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie raz podkreślił, że wszystkie problemy mają związek z pandemią koronawirusa.

Zobaczcie: Rydzyk prosi o pieniądze-w innym wypadku „Sąd Ostateczny”!

źródło: Onet,pl, Natemat.pl, Instagram.