Wielkie zmiany w McDonald’s – pierwsze takie od lat!

popularna kanapka znika

Wielkie zmiany w McDonald’s. Okazuje się, że restauracja postanowiła diametralnie zmienić opakowania swoich dań. Postawiono na minimalizm, który ma ułatwić pracownikom kompletowanie zamówień. Pojawią się proste grafiki, które od razu zasugerują jakie danie znajduje się w środku.

Wielkie zmiany w McDonald’s

Restauracja postanowiła zmienić swoje opakowania. Tym razem postawiono na minimalizm. Nowe mają zawierać jedynie małą grafikę, z której dowiemy się co znajduje się w środku. To pierwsza taka zmiana od blisko 5 lat.

Piękno tkwi w prostocie kultowych pozycji menu McDonald’s. Naszym celem było znalezienie najbardziej wyjątkowego, rozpoznawalnego i kultowego wyrazu każdego z nich – celebrowanie ich w sposób wywołujący uśmiech na twarzy – poinformował Pearlfisher Matt Sia, dyrektor kreatywny.

Na opakowaniu Big Maca będzie grafika sezamowej bułki, na Filecie-o-Fish niebieskie fale, a na McMuffin z jajkiem żółte kółko. Zmiany w McDonald’s mogą przyczynić się do lepszego rozpoznawania dań przez klientów.

zmiany w McDonald's

Zmiany związane są nie tylko z estetyką, ale także mają pomóc pracownikom podczas kompletowania zamówień. Nowe opakowania mają pojawić się w restauracjach na całym świecie w ciągu najbliższych 2 lat. Wprowadzanie zmian rozpocznie się już jesienią 2021 roku. Projektem zajęła się firma Pearlfisher.

ZOBACZ TAKŻE: ZASKAKUJĄCA PRAWDA O CEBULI Z MCDONALD’S! W SIECI KRĄŻY FILMIK [WIDEO]

Nie da się ukryć, że sieć McDonald’s to jedna z najpopularniejszych sieci restauracji na całym świecie, słynąca ze swoich autorskich burgerów i frytek o niepowtarzalnym smaku. Warto dodać, że firma regularnie wprowadza zmiany, a jednym z celów jest ochrona środowiska. Kilka lat temu zrezygnowano już z plastikowych rurek i opakowań, na rzecz papieru. Co ciekawe, w Kanadzie serwetki zamieniono na mniejsze z przetworzonych włókien, a w Wielkiej Brytanii zastąpiono plastikowe pojemniki na sałatkę wersjami z kartonu.

 

źródło: businessinsider.com.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.