Wielki pożar w zakładach chemicznych! Zamknięto szkoły i żłobki

wielki pożar w zakładach chemicznych

Wielki pożar w zakładach chemicznych w Rouen we Francji! W północnej części tego kraju ogień zajął fabrykę około godziny 3 w nocy. Świadkowie potwierdzają, że z okolic miejsca zdarzenia było słychać kilka potężnych eksplozji. Jak dotąd nie pojawiają się informacje o poszkodowanych i ofiarach. W pobliżu zamknięto żłobki i przedszkola.

Wielki pożar w zakładach chemicznych! Szkoły i żłobki zamknięte, potężna czarna chmura i zagrożenie dla ludności

Zakłady chemiczne Lubrizol położone w północnej Francji w Rouen stoją w ogniu. Jak dotąd nie wiadomo co  było przyczyną pojawienia się pożaru. Pierwsze płomienie miały pojawić się tam około godziny 3 w nocy. Co więcej, słyszalne były wyraźne eksplozje, co potwierdzają świadkowie a także nagrania. Pozytywem jest fakt, że jak dotąd nie pojawiają się informacje o rannych i ofiarach. Nad miastem unosi się jednak potężna, czarna chmura dymu, a do powietrza dostaje się wiele zanieczyszczeń. Z tego też powodu podjęto decyzję o zamknięciu placówek dla dzieci – mowa o szkołach i przedszkolach.

ZOBACZ TAKŻE: LEKARZ POMYLIŁ PACJENTKI! ABORCJA PRZEPROWADZONA NA NIEWŁAŚCIWEJ KOBIECIE!

130 strażaków walczy z płomieniami

Jak donoszą zagraniczne media, w walkę z żywiołem zaangażowanych jest aż 130 strażaków. Informacje z godziny 6:30 głoszą, że pożar nadal nie został opanowany. Zamknięte zostały już niemal wszystkie okoliczne placówki dydaktyczne, nawet te dla starszych – mowa choćby o liceach. Potężne kłęby dymu widziane są z odległości kilku kilometrów.

Potężna eksplozja – wideo

W sieci pojawia się coraz więcej nagrań z miejsca zdarzenia. Niektórym udało się uchwycić nawet moment eksplozji.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.