Wielki Dzień Pszczół – sprawdź kiedy obchodzimy to święto

Okazuje się, że Wielki Dzień Pszczół to czas, podczas którego wiele miast organizuje wydarzenia z nim związane. Liczne zabawy czy działania charytatywne. Jak wiadomo, pszczoły są coraz bardziej narażone na niebezpieczeństwo. W związku z tym, ich życie stoi pod znakiem zapytania. Niestety głównie przez działania ludzi. 

Wielki Dzień Pszczoły

Już niedługo można obchodzić Wielki Dzień Pszczoły. Mianowicie, 8 sierpnia! Jest to święto ekologiczne, z uwagi na ochronę tych stworzeń, których sytuacja się pogarsza. Kto natomiast wyszedł z inicjatywą, aby taki dzień powstał? Program „Z kujawskim pomagamy pszczołom„, który działa od 9 lat. Jaki jest główny cel? Przede wszystkim zwrócenie uwagi na to, jak prawidłowo żyć wśród pszczół. Dodatkowo szerzenie wiedzy na temat tego, jak o nie dbać oraz jak działać, aby je chronić. Niestety coraz częściej działanie człowieka im szkodzi. A nawyki można zmienić, wystarczy trochę chęci i zaangażowania.

Dlatego ten dzień jest bardzo ważny. Pomaga nam zdobyć dodatkową wiedzę na temat pszczół oraz zwiększa świadomość problemu. Może to motywować do zmian i do tego, aby je wspierać i pomagać ulepszyć warunki środowiska. W Polsce liczba tych owadów systematycznie spada. Dzięki niektórym organizacjom, które starają się pomóc, może się coś zmienić.

Co jeszcze można zrobić?

8 sierpnia jest Wielki Dzień Pszczół, dlatego zróbmy coś dla nich. Posadźmy w ogrodzie lub na balkonie kwiaty dla nich przyjazne na przykład: jeżówki, nagietki, astry, wrzos czy szałwie. Nie są drogie, a wiele mogą zmienić.


Wiele miast w tym dniu będzie świętować. Liczne warsztaty, konkursy i przede wszystkim edukacja, jak bardziej zadbać o pszczoły. Wielki Dzień Pszczół ma na celu zwiększenie świadomości problemu oraz niesienie dla nich pomocy.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.