Wielki aligator na ulicy – zbliżał się do pojazdu od strony pasażera!

Jadąc samochodem czy podczas podróży autobusem, można zobaczyć za oknem ciekawe rzeczy. Podziwiać naturę czy przechodzących obok ludzi. Jednak na Florydzie wydarzyła się ostatnio dość nietypowa sytuacja. Nietypowa dla nas, chociaż w tamtych rejonach spotkanie z tymi zwierzętami jest dość powszechne. Wielki aligator na ulicy – zbliżał się od strony pasażera.

Aligatory na Florydzie

Te zwierzęta są bardzo często spotykane w tych rejonach świata. Zazwyczaj unikają ludzi i nie są agresywne. Jednak w sytuacji, kiedy ktoś je rozdrażni czy zwyczajnie zdenerwuje, potrafią zrobić krzywdę. Ze względu na ich gabaryty, a osiągają nawet 6 metrów długości, uważane są za bardzo niebezpieczne. Jednak coraz częściej słyszy się o ich obecności wśród ludzi, na przykład na podwórkach czy w domach. Dodatkowo, występuje coraz  więcej ataków, co martwi mieszkańców.

W sieci można znaleźć masę opublikowanych zdjęć lub filmików, które pokazują aligatory w ich nienaturalnym środowisku. Jakiś czas temu pisaliśmy o kobiecie, która w swoim mieszkaniu, właśnie na Florydzie, znalazła 3-metrowe zwierzę! Zresztą więcej możecie przeczytać tutaj.

Aligatory występują nie tylko na Florydzie. Można je jeszcze spotkać na przykład w Północnej i Południowej Karolinie czy w Oklahomie.

Wielki aligator na ulicy

Ta sytuacja również miała miejsce na Florydzie. Zdjęcie i krótki film opublikował pewien mężczyzna, który zatrzymał się pojazdem na światłach. Zdziwiło go zachowanie ludzi, którzy nagrywali coś, stojąc na chodniku przy drodze. Niektóre samochody się cofały. Ze względu na intensywne opady deszczu i zachmurzenie, nie widział od razu co się obok niego dzieje.

Najpierw zauważył deszcz a potem aligatora, który zmierzał prosto w jego stronę, w kierunku siedzenia pasażera. Bądźmy szczerzy, takie sytuacje mrożą krew w żyłach, bo mogą skończyć się tragicznie. Jak podaje tvn, udało się schwytać zwierzę, dzięki odpowiednim służbom.

Ludzie, którzy nagrywali zwierzę stojąc na chodniku, znajdowali się w miarę daleko, jednak aligatory potrafią być szybkie. Dodatkowo, mógł on być rozdrażniony, jednak wszystko na szczęście skończyło się dobrze.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.