W domu znalazła aligatora. Miał 3 metry! [WIDEO]

W domu znalazła aligatora! Potężny gad w mieszkaniu? Takie rzeczy tylko za oceanem! Tym razem zatrważającego odkrycia we własnych czterech ścianach odkryła kobieta na Florydzie. W nocy usłyszała niepokojące odgłosy dobiegające z kuchni. To co zobaczyła, przeszło jej wszelkie oczekiwania.

W domu znalazła aligatora

Wiele osób marzy o podróżowaniu do Stanów Zjednoczonych czy Australii, a nawet o zamieszkaniu tam. Turystów i miłośników wyżej wymienionych kultur i miejsc często odstraszają jednak kreatury, które można tam spotkać. Wiele słyszy się choćby o ogromnych, włochatych i często groźnych pająkach, wężach które nawiedzają domostwa miejscowych a także… aligatorach. 

Te ostatnie lubują się w przydomowych basenach i ogrodach. W wielu miejscach w Stanach i Australii powołane są specjalne straże, które mają sobie radzić z nieproszonymi gośćmi. Co jakiś czas media obiegają informacje o rekordowo wielkich wężach znalezionych nawet w sedesie, czy przerażającym siedliskom pająków, których jad może zabić dorosłego człowieka. Jednakże tym razem głośno jest o aligatorze. 

Obudził ją dźwięk tłuczonego szkła

Jak donosi tvn24, 77-letnią mieszkankę Florydy obudził dźwięk tłuczonego szkła dochodzący z piwnicy. Gdy poszła sprawdzić co tak właściwie się stało, jej oczom ukazał się ogromny aligator. Kobieta natychmiast udała się w bezpieczne miejsce i zadzwoniła po odpowiednie służby. Wszystko działo się w środku nocy.

Okazało się, że nie było to pierwsze zgłoszenie dotyczące tego konkretnego osobnika, gdyż aligator był wcześniej widziany na ulicy. Do domu starszej kobiet miał wejść wskutek uchylonych bardzo niskich okien w kuchni.

Przybyli na miejsce policjanci skutecznie uporali się z ogromnym zwierzęciem. Co ciekawe, niesforny gad rozbił kilka butelek czerwonego wina. Cała zabawa nie skończyła się jednak dla niego pomyślnie – bo wpadł w ręce miejscowych służb porządkowych. Aligator teraz ma trafić do prywatnej farmy. Zapewne będzie jednym z najbardziej okazałych gatunków z całej gromady.

Policjanci podejmujący interwencję w domu do którego wtargnął nieproszony gość, nagrali krótkie wideo z zatrzymania włamywacza. Wszystko opublikowali na własnym Twitterze, a można zobaczyć to poniżej:

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.