Wiceminister zdrowia zrezygnowała ze stanowiska! Jaki jest powód?

Wiceminister zdrowia

Wiceminister zdrowia, Józefa Szczurek-Żelazko poinformowała w czwartek, że rezygnuje z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Mimo to planuje wciąż pracować jako poseł na Sejm. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz dodał, że rezygnacja wynika z powodów osobistych.

Wiceminister zdrowia zrezygnowała ze stanowiska!

Józefa Szczurek-Żelazko zrezygnowała z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia. Poinformowała także, że zamierza kontynuować pracę jak poseł na Sejm. Z informacji ze strony resortu wynika, że wiceminister była ostatnio członkiem: Komitetu Społecznego Rady Ministrów, Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz Zespołu do spraw Programowania Prac Rządu. Inicjowała, koordynowała i nadzorowała wykonywanie zadań przez departamenty: Dialogu Społecznego, Kwalifikacji Medycznych i Nauki oraz Pielęgniarek i Położnych. Ponadto zajmowała się nadzorowaniem działalności Agencji Badań Medycznych oraz Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi.

Józefa Szczurek-Żelazko napisała na swoim Twitterze:

Informuję, że złożyłam rezygnację z funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, które pełniłam przez okres czterech lat. Praca w Ministerstwie Zdrowia była dla mnie dużym wyzwaniem i zaszczytem. 

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przekazał także, że powodem rezygnacji wiceminister są tylko i wyłącznie powody osobiste.

Dziękujemy za olbrzymi wkład pracy, który pani minister włożyła w działania resortu, szczególnie w dobie epidemii – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

 

ZOBACZ TAKŻE: JACEK CZAPUTOWICZ PODAŁ SIĘ DO DYMISJI – ZREZYGNOWAŁ Z FUNKCJI MINISTRA SPRAW ZAGRANICZNYCH

Józefa Szczurek-Żelazko urodziła się 14 marca 1961 w Nowym Sączu. Jest pielęgniarką, menedżerem służby zdrowia, politykiem i działaczką samorządowa. Posłanka na Sejm VIII i IX kadencji, od 2017 roku była sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia. Ukończyła Liceum Medyczne w Nowym Sączu, a następnie Wydział Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Lublinie. W 2010 i 2014 roku była wybierana na radną sejmiku małopolskiego, występując z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Warto dodać, że w ostatnich tygodniach ze swoich urzędów zrezygnowali również: Łukasz Szumowski (minister zdrowia), Janusz Cieszyński (wiceminister zdrowia) i Wanda Buk (wiceminister Ministerstwa Cyfryzacji).

źródło: twitter.com, nczas.com, tvn24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.