Jacek Czaputowicz podał się do dymisji – zrezygnował z funkcji ministra spraw zagranicznych

Jacek Czaputowicz podał się

Jacek Czaputowicz podał się do dymisji! Oficjalnie zrezygnował z kierowania Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Były minister już w czwartek złożył swoją rezygnacje na ręce premiera Mateusza Morawieckiego. Warto zaznaczyć, że to nie pierwsza dymisja w tym tygodniu. Na dniach ze swoich urzędów zrezygnowali również: Łukasz Szumowski (minister zdrowia), Janusz Cieszyński (wiceminister zdrowia) i Wanda Buk (wiceminister Ministerstwa Cyfryzacji).

Jacek Czaputowicz podał się do dymisji

Jacek Czaputowicz oficjalnie zrezygnował z funkcji ministra spraw zagranicznych. 20 sierpnia premier Mateusz Morawiecki przyjął rezygnację polityka ze stanowiska. Czaputowicz pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych od stycznia 2018 roku, wówczas zastąpił Witolda Waszczykowskiego. Co ciekawe, polityk już w lipcu wspominał, że jest to dobry czas na zmianę ministra.

Jan Grabiec – rzecznik Platformy Obywatelskiej skomentował kolejną dymisję:

Od kilku tygodni jest zapowiadana głęboka rekonstrukcja rządu, zmiany ministerstw. Wiemy, że wielu ministrów powinno się żegnać ze swoimi resortami. Ale to, że (dymisja Czaputowicza jest) tuż przed rekonstrukcją rządu, świadczy o tym, że dzieje się coś niedobrego. Następuje rozpad rządu Mateusza Morawieckiego i to w sposób kompletnie niekontrolowany – wyznał.

 

Kim jest Jacek Czaputowicz?

Jacek Czaputowicz urodził się 30 maja 1956 roku w Warszawie. Jest polskim politologiem, urzędnikiem państwowym oraz nauczycielem akademickim. Ukończył Szkołę Główną Planowania i Statystyki w Warszawie Jest także doktorem nauk politycznych oraz doktorem habilitowanym nauk humanistycznych. Ponadto jest jednym z założycieli Niezależnego Zrzeszenia Studentów oraz Ruchu Wolność i Pokój. Do roku 2012 pełnił funkcję dyrektora Krajowej Szkoły Administracji Publicznej,  a od 2018 roku objął stanowisko ministra spraw zagranicznych.

Warto wspomnieć, że to nie pierwsza dymisja w tym tygodniu. Ze swojego stanowiska zrezygnował również Łukasz Szumowski (minister zdrowia), Janusz Cieszyński (wiceminister zdrowia) oraz Wanda Buk (wiceminister Ministerstwa Cyfryzacji).

ZOBACZ TAKŻE: ŁUKASZ SZUMOWSKI ZREZYGNOWAŁ! NIE JEST JUŻ MINISTREM ZDROWIA

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.