Wezwanie na szkolenie z wojska – te osoby mogą je dostać! Znamy szczegóły

pilne dawid kubacki

Wezwanie na szkolenie z wojska – te osoby mogą je otrzymać jako pierwsze! Poznaliśmy szczegóły wielkich ćwiczeń planowanych przez wojsko na rok 2023. Wiadomo ile mogą potrwać i jakie osoby są najbardziej potrzebne wojsku. Co jednak najważniejsze – z wezwaniem na szkolenie muszą liczyć się też osoby z rezerwy, które z wojskiem nie miały jak dotąd nic wspólnego. Więcej szczegółów w rozmowie z dziennikarzami RMF24.pl zdradziła ppłk Justyna Bialik z Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Wezwanie na szkolenie z wojska – te osoby mogą je dostać w pierwszej kolejności! Znamy szczegóły zapowiadanych ćwiczeń

Nie milkną echa głośnej sprawy dotyczącej wezwań na ćwiczenia wojskowe w Polsce. Teraz poznaliśmy kolejne szczegóły i więcej konkretów w tej sprawie. Reporter RMF24.pl – Krzysztof Zasada – zasięgnął informacji od ppłk Justyny Bialik. Wynika z nich, że z wezwaniem na wojskowe ćwiczenia muszą liczyć się osoby z rezerwy, które z wojskiem jak dotąd nie miały nic wspólnego. Na wspomnianym portalu czytamy:

Osoby w rezerwy wojskowej, które nie mają żadnego doświadczenia z armią, muszą również liczyć się z udziałem w ćwiczeniach wojskowych.

To jednak nie wszystko. W rozmowie z RMF24.pl ppłk Justyna Bialik zdradziła, po jakich specjalistów wojsko chce sięgnąć w pierwszej kolejności, gdyż takowych brakuje w armii. Strona podaje:

Wojsko chce sięgnąć po specjalistów, których tam brakuje: lekarzy czy pielęgniarki, ale także weterynarzy, informatyków czy kierowców.

ZOBACZ TAKŻE: Kamil Glik nie wytrzymał i wypalił po mundialu: „najwyższe skurw*** z możliwych”

Tyle potrwa szkolenie wojskowe. Co się stanie, gdy ktoś się nie stawi na wezwanie? Grożą poważne konsekwencje

Jak czytamy w RMF24.pl – szkolenie ma potrwać aż do 90 dni. Co natomiast z pieniędzmi? Okazuje się, że wojsko uczestnikom szkolenia zamierza wszystko zrekompensować wedle następujących kryteriów:

Za udział w ćwiczeniach przysługuje rekompensata wedle ustalonej stawki dziennej, która nie może być wyższa niż 2,5-krotność średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

Co natomiast czeka osoby, które nie stawią się w jednostce mimo wezwania na ćwiczenia? Ppłk Justyna Bialik dla RMF24.pl powiedziała wprost:

W takiej sytuacji policja doprowadza do jednostki wojskowej osobę wezwaną na przeszkolenie.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.