Wesele grozy w Małopolsce. 151 gości zakażonych koronawirusem

wesele grozy

Wesele grozy w Małopolsce! Jak podają krajowe media, po uroczystościach zaślubin w ostatnim czasie, w Polsce pojawiły się nowe ogniska koronawirusa. Najpoważniej sprawa ma się jednak po przyjęciu w Nawojowej. Po weselu zakażonych koronawirusem jest aż 151 osób, a blisko 1000 objęto kwarantanną. Portal RMF24.pl podaje także informacje o innych ogniskach wirusa, które także są bezpośrednio związane z weselami. Czy zabawa na nich w danym okresie, jest aby na pewno bezpieczna?

Wesele grozy w Małopolsce. 151 gości zakażonych koronawirusem, potężna ilość osób objęta kwarantanną

Z pewnością nie tak para młoda oraz goście weseleni, wyobrażali sobie przyjęcie, na którym wspólnie się bawili. Wszystko rzecz jasna przez koronawirusa, który podczas imprezy zebrał prawdziwe żniwo. Tak potężnej skali zakażeń na jednym weselu jeszcze nie było. Jak podaje portal RMF24.pl, po przyjęciu w Nawojowej, zakażonych jest aż 151 osób. Gdyby tego było mało, aż 983 osoby objęto obowiązkową kwarantanną. Do tego 19 osób wymagało hospitalizacji, pozostałe 132 objęto specjalnym nadzorem.

Jak się jednak okazuje, wesele w Nawojowej to nie jedno przyjęcie, gdzie doszło do zakażeń. Tam jednak liczby nie są aż tak zatrważające.

ZOBACZ TAKŻE: NIE MILKNĄ ECHA ROZMOWY ANDRZEJA DUDY Z KOMIKAMI PODSZYWAJĄCYMI SIĘ POD SEKRETARZA GENERALNEGO ONZ! POLSKI PREZYDENT SPRAWĘ SKOMENTOWAŁ NA TWITTERZE. W SIECI MOŻNA ODSŁUCHAĆ CAŁY ZAPIS ROZMOWY TELEFONICZNEJ

Czy wesela są bezpieczne? Zakażenia także po innych uroczystościach weselnych w Małopolsce. Ogniskiem również pogrzeb w Zakopanem

Pary młode, które zaplanowały wesela na najbliższe miesiące, często są zrozpaczone. Wszystko przez fakt, że wielu gości – ze strachu przed zakażeniem wirusem – odmawia przyjścia na przyjęcie. Sytuacje takie jak w Nawojowej, potęgują strach przez udziałem w zabawach weselnych.

Jak podaje portal RMF, zakażenia wystąpiły także po weselu w Podegrodzie – tam jak na razie mówi się o 20 osobach z wirusem, oraz 200 na kwarantannie. Podobnie po ślubie w Suchej Beskidzkiej, gdzie zakaziło się 16 osób, a 50 wysłano na przymusową kwarantannę.

Kolejne ognisko zakażeń to pogrzeb Zofii Karpiel-Bułeckiej, który miał miejsce w Zakopanem. Według RMF24.pl, w uroczystościach udział brało kilkaset osób. Jak na razie u 40 z nich wykryto koronawirusa, a blisko 500 jest na kwarantannie. Liczba ta jednak stale rośnie, ponieważ wykonywane są kolejne badania.

źródło: RMF24.pl