Świętowanie Halloween w Polsce będzie karane? Jest projekt ustawy

świętowanie halloween w polsce

Świętowanie Halloween w Polsce będzie karane? Jak się okazuje, nad tymże kontrowersyjnym tematem może pochylić się nasz rodzimy rząd. O wszystkim pisze „Rzeczpospolita”. Wirtualna Polska podaje, że bieg ustawie nadała Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek. Sama projekt ustawy wpłynął natomiast w formie petycji od anonimowego obywatela. Jak wynika z pisma, jej autor jest zdania, że 31 października przebieranie się za straszydła i chodzenie po mieszkaniach i domach z prośbą o cukierki, powinno być karane. Mianowicie, grę wchodzi nawet pozbawienie wolności.

Świętowanie Halloween w Polsce stanie się karane? Jest projekt ustawy, bieg nadała jej Marszałek Sejmu, Elżbieta Witek

Halloween każdego roku w Polsce jest powodem do zażartych dyskusji. Święto, które do naszego kraju przybyło z zachodu, ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Teraz kontrowersyjnym tematem może zająć się rząd. Wszystko przez projekt ustawy, która do sejmu wpłynęła w formie petycji od anonimowego obywatela. Według pisma, chodzenie po domach i proszenie o cukierki, będąc przebranym za straszydło kojarzące się z piekłem, może być karane. Co więcej, za wszystko może grozić nawet kara pozbawienia wolności.

Petycję bardzo dokładnie opisała „Rzeczpospolita”, a jeden z jej zapisów brzmi następująco:

Kto w dniu 31 października chodzi i puka po mieszkaniach, prosząc o cukierki, lub ostrzegając przed popełnieniem złośliwego żartu – podlega karze grzywny w wysokości co najmniej 500 złotych lub karze ograniczenia wolności.

ZOBACZ TAKŻE: WESELE GROZY W MAŁOPOLSCE! PONAD 150 OSÓB ZAKAŻONYCH KORONAWIRUSEM, A BLISKO 1000 OSÓB NA PRZYMUSOWEJ KWARANTANNIE! CZY WESELA W TYM OKRESIE SĄ BEZPIECZNE?

Nie będzie można przebierać się za straszydła? Chodzi o ” kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę”

Dalsze zapisy w projekcie wydają się wręcz nieprawdopodobne. Poniżej zamieszczamy kolejny cytat, bezpośrednio odnoszący się do karania za świętowanie Halloween:

Kto w dniu 31 października danego roku kalendarzowego przebiera się za straszną postać, w szczególności za kościotrupa, czarownicę, wampira, diabła lub inną kojarzącą się z piekłem istotę, podlega karze ograniczenia wolności lub aresztu na okres nie krótszy od 15 dni.

Jak czytamy na portalu Wirtualnej Polski, całość projektu opiera się na ochronie narodowych tradycji. W dodatku można znaleźć zapisy mówiące o „szkodzeniu pamięci zmarłych” oraz „zagrożeniu duszy”. O dalszych losach niecodziennego projektu ustawy dotyczącej Halloween, decydować będzie rząd.

źródło: Rzeczpospolita, Wirtualna Polska