We wrześniu obostrzenia? Adam Niedzielski zabrał głos na temat kolejnej fali

we wrześniu obostrzenia

We wrześniu obostrzenia? Minister zdrowia zabrał głos na temat kolejnej fali koronawirusa! Adam Niedzielski powiedział jak wszystko może wyglądać w najbliższych tygodniach i zdradził swoje przewidywania na kolejną falę zakażeń. Czy powinniśmy spodziewać się gwałtownego przyrostu nowych przypadków COVID-19? Ogłoszono też jakie przepisy będą nam towarzyszyć przynajmniej do 30 września. Chodzi między innymi o maseczki. Szczegóły poniżej.

We wrześniu obostrzenia? Adam Niedzielski zabrał głos na temat kolejnej fali koronawirusa. Pojawił się temat maseczek

Czy we wrześniu powinniśmy przygotować się na kolejne obostrzenia? Rozporządzenie w tej sprawie pojawiło się w Dzienniku Ustaw. Wszystko dotyczy oczywiście pandemicznych restrykcji. Wprowadzone tam zasady mają potrwać przynajmniej do końca września. Już teraz wiadomo, że podtrzymane zostaną obostrzenia, które towarzyszyły nam choćby w sierpniu. Oznacza to, że będą one w zasadzie nieodczuwalne. Dotyczą one między innymi noszenia maseczek. Takowe będzie trzeba wciąż zakładać w przychodniach, szpitalach, aptekach i w pozostałych budynkach, gdzie prowadzi się działalność leczniczą.

Warto wspomnieć również o niedawnej wypowiedzi ministra zdrowia dla Polsatu News. Mówił tam o przewidywaniach związanych z jesienną falą koronawirusa. Jego zdaniem zakażeń będzie o wiele mniej, niż choćby przed rokiem w tym samym okresie czasu.

ZOBACZ TAKŻE: Porównali zdjęcia ze spotkań Putina. Uwagę zwraca jego ręka – też to widzicie? [FOTO]

Adam Niedzielski: „Kolejna ewentualna fala zostanie przesunięta w czasie na późniejszy okres”. Mówił o najczarniejszym scenariuszu, który należy brać pod uwagę

Większej liczby nowych przypadków zakażeń mamy rzekomo spodziewać się bliżej zimy – jesień zdaniem ministra zdrowia przebiegnie dość łagodnie, a o wiele łagodniej niż choćby w 2021 roku. Na antenie Polsat News Adam Niedzielski mówił:

Kolejna ewentualna fala zostanie przesunięta w czasie na późniejszy okres. To nie jest tak, że będziemy obserwować eskalację zachorowań we wrześniu czy październiku, tylko raczej będzie przesunięcie w kierunku zimy. Między szczytami kolejnego apogeum jest około 20 tygodni.

Zdradził także, jak może wyglądać najczarniejszy scenariusz na najbliższe miesiące. Tym samym zapewniał, że rząd gotowy jest na wszelki rozwój sytuacji związanej z epidemią:

W tej chwili scenariusz najtrudniejszy zakłada, że obecna fala nie zaczyna maleć, a później we wrześniu mamy do czynienia z przyśpieszeniem covidowym. W tym scenariuszu będziemy przywracali różne rozwiązania, z którymi mieliśmy do czynienia we wcześniejszych okresach.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.