WAŻNE: rząd znosi obostrzenia od 1 marca! Co z maseczkami?

rząd znosi obostrzenia

WAŻNE: rząd znosi obostrzenia od 1 marca! Jak podano na konferencji prasowej, znikają w zasadzie wszystkie obostrzenia, poza tymi, które „są niezbędnie konieczne”. Niewykluczone jednak, że w najbliższych tygodniach znikną także one – choć to nie jest jeszcze potwierdzone. W konferencji udział brali minister zdrowia Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

WAŻNE: rząd znosi obostrzenia od 1 marca! Co z maseczkami?

A więc stało się to, o czym mówiono już od jakiegoś czasu. Z dniem 1 marca tego roku, w Polsce znika większość obostrzeń, które obowiązują jeszcze w tej chwili. O wszystkim na specjalnej konferencji prasowej poinformowali przedstawiciele rządu – minister zdrowia Adam Niedzielski oraz premier Mateusz Morawiecki. Ten drugi mówił:

Po wielu konsultacjach medycznych widzimy, że można zalecić daleko idące zmiany. Można znieść znaczącą część wszystkich ograniczeń, które były do tej pory obowiązujące i znieść restrykcje, które towarzyszyły nam przez wiele miesięcy.

Koniec z obostrzeniami od 1 marca 2022. Zostają tylko maseczki

Jak się okazuje, maseczki zostaną z nami jednak na dłużej. Wiele osób liczyło na to, że rząd zrezygnuje z ich noszenia już w marcu. Na to jednak będzie trzeba jeszcze trochę poczekać. Wszystko tłumaczył premier Morawiecki:

Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały, nadal będzie obowiązywało tylko noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach – tam gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski.

ZOBACZ TAKŻE: 500 PLUS TYLKO DLA PRACUJĄCYCH? WAŻNY GŁOS POMYSŁODAWCY PROJEKTU!

Które obostrzenia jeszcze pozostają?

Rząd zwrócił uwagę, że tak naprawdę pozostają z nami głównie trzy główne restrykcje. Pierwsza z nich to – jak już wcześniej wspomniano – dalszy obowiązek zasłaniania ust oraz nosa w obiektach zamkniętych i w środkach komunikacji publicznej. Poza tym nadal obowiązywać będzie izolacja i kwarantanna dla mieszkających z osobą zakażoną. Rząd postanowił utrzymać także kwarantannę przyjazdową dla osób bez ważnego UCC.

źródło: RMF24.pl, Twitter; źródło zdjęcia: zrzut ekranu YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.