Co wiadomo o osadzonym, który zabił psycholog w areszcie? Nowe fakty w sprawie

Śmierć psycholog w areszcie

39-letnia psycholog pełniąca służbę w Zakładzie Karnym w Rzeszowie nie żyje. Kobieta miała zginąć z rąk osadzonego, który zadał kilka ciosów nożyczkami w szyję. 39-latka osierociła dwójkę małych dzieci. Co wiadomo o aresztancie?

Śmierć psycholog w rzeszowskim Zakładzie Karnym

Na dniach do mediów dotarła tragiczna wiadomość. W Zakładzie Karnym w Rzeszowie doszło do brutalnego mordu. Z informacji RMF FM wynika, że osadzony – 37-letni Artur R. miał zadać pani psycholog 7 ciosów w szyję. Do zadania ciosów użył nożyczek, które znajdowały się w pokoju kobiety. Artur po skończonym ataku miał wyrzucić narzędzie zbrodni przez okno. Zakrwawione nożyczki, który zostały użyte do zadania ciosów odnaleziono na zewnątrz budynku. Do zabójstwa doszło w gabinecie kobiety, w którym odbywały się standardowe rozmowy z osadzonymi.

Ponadto dziennikarze RMF FM doszli do kolejnych informacji, dotyczących mężczyzny, który dopuścił się ataku na psycholog. Artur R. to mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, w województwie podkarpackim. 37-latek oskarżony jest o gwałt oraz usiłowanie gwałtu. W ubiegłym roku w sądzie pojawił się akt oskarżenia w sprawie Artura.

ZOBACZ TAKŻE: RZĄD ZNOSI OBOSTRZENIA OD 1 MARCA. CO Z MASECZKAMI?

Informacje o zmarłej psycholog

Ostatni raz do zabójstwa funkcjonariusza Służby Więziennej doszło 30 lat temu, dlatego tragiczne wydarzenia, do których doszło na dniach budzą szczególne emocje i niepokój. Prokuratura zakończyła już pracę w miejscu zdarzenia. Ponadto przesłuchano współosadzonych Artura R., a także funkcjonariuszy. Zabezpieczono również nagrania uchwycone przez monitoring.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś podczas konferencji prasowej poinformował, że zmarła psycholog pełniła służbę w Zakładzie Karnym od 10 lat. Była doświadczoną psycholog, która pracowała z najtrudniejszymi przypadkami.

„Funkcjonariuszka Służby Więziennej, pani porucznik, została zaatakowana przez osadzonego i niestety zginęła w czasie pełnienia służby” – powiedział Woś.

Sekcję zwłok kobiety zaplanowano na dzień jutrzejszy i odbędzie się w Krakowie. Rodzina zmarłej została otoczona szczególną opieką oraz wsparciem psychologicznym.

 

źródło: polsatnews.pl, rmf24.pl, zdjęcie – pixabay.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.