Ważące 600 kilogramów byki wpadły do szamba. Akcja straży pożarnej

ważące 600 kilogramów byki

Ważące 600 kilogramów byki wpadły do szamba. Nietypowa akcja straży pożarnej miała miejsce w województwie wielkopolskim, a w ratowaniu potężnych zwierząt, udział brali między innymi strażacy z Konina. Cała spektakularna i niespotykana interwencja miała jednak szczęśliwe zakończenie.

Ważące 600 kilogramów byki wpadły do szamba. Spektakularna akcja straży pożarnej

Takie akcje strażakom nie zdarzają się zbyt często. O godzinie drugiej w nocy, otrzymali oni zgłoszenie o 600-kilogramowym byku, który wpadł do szamba. Co ciekawe, początkowo do szamba wpadły dwa zwierzęta, jednakże jedno z nich zdołał oswobodzić gospodarz wraz z pomocnikiem. Drugi byk znajdował się jednak głębiej i mężczyźni nie byli w stanie poradzić sobie z nim we dwójkę. Wielu zachodzi w głowę, jak byki mogły znaleźć się w szambie – odpowiedź jest jednak bardzo prosta. Zarwaniu uległ ruszt, na którym 600-kilogramowe okazy się znajdowały. Wszystko w budynku inwentarskim, pod którym to właśnie znajduje się szambo.

ZOBACZ TAKŻE: CHUSTY CHIRURGICZNE ZASZYTE W BRZUCHU PACJENTA – TEN NIE MIAŁ SZANS NA PRZEŻYCIE. SKANDAL W JEDNYM ZE SZPITALI WE WROCŁAWIU, SPRAWA NADAL W TOKU

Strażacy potężne zwierzę wyciągnęli z szamba za pomocą lin

Akcja nie należała do najłatwiejszych i należało opracować skuteczny plan działania. Ten zakładał, że dwóch strażaków ubranych w stroje służące do pracy w wodzie, wejdzie do szamba. Tam z kolei, za pomocą lin, wyciągną byka na powierzchnię. Tak też się stało i zwierzę uratowano.

Bohaterami okazali się członkowie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Sompolno oraz OSP Racięcice.

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.