WAT: nie żyje student. Podczas upału biegał w pełnym rynsztunku

WAT: nie żyje student. Tragedia w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Podczas zajęć wychowania fizycznego, zasłabło trzech studentów. Mieli biec na 10 kilometrów w pełnym rynsztunku. Jeden z nich zmarł w szpitalu. W czasie biegu miał panować upał.

WAT: nie żyje student

Jak donosi tvn24.pl, cała sytuacja miała miejsce we wtorek. Studenci trzeciego roku Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie w ramach zajęć wychowania fizycznego, mieli do odbycia bieg na 10 kilometrów. Mało tego – ubrani byli w cały sprzęt typowy dla wojska. Dodatkowo mówi się, że podczas zajęć miała panować bardzo wysoka temperatura. Niektóre źródła podają, że przekraczała 30 stopni Celsjusza.

Ogromny wysiłek, który był potęgowany przez pełny rynsztunek, mógł doprowadzić do nieszczęścia. W istocie tak właśnie się stało. W czasie trwania zajęć, trójka podchorążych straciła przytomność. Jeden z nich już jej nie odzyskał. Został przewieziony do szpitala. Niektóre źródła mówią że zapadł w śpiączkę. Zmarł kolejnego dnia.

Sprawę wyjaśnia prokuratura

Portal tvn24.pl podaje także, że sprawa już trafiła do prokuratury, a zajmuje się nią Prokuratura Rejonowa na Ursynowie. Zajęcia odbywać miały się rano. Świadków ma przesłuchać żandarmeria wojskowa. Strona tvn24.pl przytacza także słowa Mirosława Chyra z Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Mówi on, że śledztwo rozpoczęto w czwartek, a bada ono sprawę niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, co mogło być skutkiem nieumyślnego spowodowania śmierci. 

Czy upał był powodem śmierci studenta?

Wielu zadaje pytanie, czy to upał mógł mieć wpływ na dramatyczne wydarzenia. Liczba studentów, którzy na zajęciach poczuli się źle, może na to wskazywać. Jak dotąd nie ma jednak oficjalnych wiadomości co do tego, jaka była rzeczywista przyczyna zgonu młodego mężczyzny.

Dziennikarze TVN postanowili także zapytać rzeczniczkę Wojskowej Akademii Technicznej o to, czy zajęć nie można było odwołać. Kobieta jednakże nie potrafiła, lub nie chciała na nie odpowiedzieć. Uczelnia podkreśla jednak, że każdy student chcący dostać się do wspomnianej uczelni, musi przejść odpowiednie badania. One, w razie jakichkolwiek nieprawidłowości, powinny zapobiegać takim zdarzeniom.

źródło zdjęć: jasnagora.com, youtube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.