Plaże miejskie w Polsce – gdzie są? Czy warto je odwiedzać?

Plaże miejskie w Polsce! To świetna opcja na upalne dni, gdy jesteśmy właśnie w mieście i nie mamy możliwości wyjechać nad wodę poza jego granice. Czy jednak warto je odwiedzać? Gdzie w Polsce znajdują się plaże miejskie? Dowiesz się tego z dalszej części artykułu!

Plaże miejskie w Polsce

Plaże miejskie w Polsce to świetna inicjatywa zagospodarowania miejskiej przestrzeni w letnie miesiące. Pomysły te sprawdzają się przede wszystkim w dużych miastach. Przewagę rzecz jasna mają miejscowości przez które przepływa rzeka – wtedy aranżacja jest o wiele bardziej naturalna i wszystko razem współgra. Plaże miejsce tworzy się jednak czasami nawet w rynkach, gdzie nie ma dostępu do wody.

Z propozycji chętnie korzystają młodzi ludzie, którzy nie mają możliwości wyjazdu nad wodę, a chcą poczuć zew wakacji. Jednak nie są oni jedynymi, którzy korzystają z oferowanego rodzaju wypoczynku i spędzania wolnego czasu.

Plaże miejskie w Polsce – gdzie są?

Jak wcześniej wspominaliśmy, plaże miejskie dużą popularnością cieszą się przede wszystkim w większych miastach. Poniżej wymieniamy kilka z nich:

  • Poznań, plaża nad Jeziorem Maltańskim – poznańska plaża jest w trawiastym i piaszczystym wydaniu. Znajduje się tuż nad strzeżonym kąpieliskiem. W jej pobliżu nie brakuje nieodzownych punktów z jedzeniem i piciem, a także boisk choćby do siatkówki. Czy do wypoczynku potrzeba czegoś więcej?

 

  • Wrocław, Hot Spot – jedno z ulubionych miejsc mieszkańców Wrocławia. Nie tylko w dni upalne, ale także w ciepłe, letnie wieczory. W dzień Hot Spot zachęca bliskością wody i wygodnymi leżakami, wieczorem natomist często odbywają się tam imprezy kulturalne. Zachodzące słońce potrafi sprezentować tamtejszym bywalcom świetne wrażenia artystyczne na niebie.

 

  • Warszawa, Plaża Poniatówka – bardzo popularne miejsce w stolicy. Jak zwykle w tego typu miejscach, nie brakuje punktów gastronomicznych oraz wolnej przestrzeni. Ponadto wszystko znajduje się na tle pięknej chluby naszego kraju – Stadionu Narodowego.

 

  • Kraków, PrzyStań na plaży – kolejna świetna propozycja w wielkim i znanym polskim ośrodku miejskim. Do dyspozycji zarówna ładna trawka, jak i piasek. Do wyboru do koloru. Poza tym leżaki i kocyki.

 

Plaże miejskie w Polsce – jest ich jeszcze więcej

Wyżej przedstawione przykłady mają zachęcać do korzystania z tego typu rozrywek. Na szczęście podobnego typu miejsca powstają też w innych miastach. Przykładami mogą być choćby: Sopot, Olsztyn, Tychy, Szczecin, Lublin, Dąbrowa Górnicza, Katowice czy Rzeszów i Toruń. Być może plaża miejska jest i w twoim mieście? Nie zwlekaj, sprawdź i zobacz, że spędzanie tam czasu jest przyjemne i może imitować prawdziwy nadmorski wypoczynek!

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.