Piorun uderzył w Energylandię. 3 poszkodowane osoby

Piorun uderzył w Energylandię. Jak donoszą miejscowe media, 3 osoby zostały poszkodowane. Wszystko przez gwałtowne burze, które na zmianę z wykańczającymi upałami przechodzą przez Polskę. Życiu ofiar na szczęście nic nie zagraża.

Piorun uderzył w Energylandię

Do zdarzenia doszło w czwartek po południu, a wszystko miało miejsce w Zatorze w województwie małopolskim (gdzie zlokalizowany jest słynny polski park rozrywki). Jak bardzo szybko donosiło rmf24.pl, poszkodowane zostały 3 osoby – byli to: mężczyzna, kobieta a także nastoletni chłopiec. Podczas zdarzenia, mieli przebywać na atrakcjach związanych z wodą i basenami.

Cała wymieniona wyżej trójka została zabrana na obserwację do szpitala, jednak wszyscy byli przytomni. Uskarżali się jednak na pewne dolegliwości, więc dla bezpieczeństwa podjęto takie a nie inne działania.

Piorun uderzył w Energylandię – panika

O całym zdarzeniu ze spokojem opowiadał rzecznik małopolskiego parku rozrywki. Piorun miał uderzyć w piorunochron znajdujący się na lokalach części gastronomicznej. Spowodował on panikę i szok odwiedzających. Co więcej, dwoje dorosłych w wyniku uderzenia gromu, zderzyło się głowami. 11-letnio dziecko natomiast było zwyczajnie – według tego co mówił rzecznik – zszokowane. Nie można jednak się dziwić, bo uderzenie pioruna, zwłaszcza w tak bliskiej odległości, ma prawo przestraszyć nie na żarty.

Dodano także, że park rozrywki Energylandia jest świetnie zabezpieczony przed takimi i podobnymi zdarzeniami, a cały system ochraniający przed burzami zadziałał wyśmienicie, bo nikomu nic poważnego się nie stało. Warto podkreślić także, że podczas burzy, w ramach bezpieczeństwa, wszystkie urządzenia w ogromnym lunaparku wyłącza się. Tym razem było inaczej, bo nic nie zwiastowało burzy, a piorun zaskoczył wszystkich – pojawił się bez żadnych ostrzeżeń, a niebo miało być jasne i czyste.

Skutki uderzenia pioruna

Warto w tym temacie dodać, że skutki uderzenia pioruna mogą być zatrważające. Tym bardziej należy zwrócić uwagę na to, że zabezpieczenie w Energylandii zadziałały odpowiednio. Pioruny potrafią rozrywać drzewa, mury, a nawet odrywać kamienne płyty wykładzin dachowych. Nie trzeba natomiast wspominać, że potrafią uszkodzić sieć elektryczną oraz niszczyć urządzenia elektryczne do tej sieci podpięte.

źródło zdjęcia: warsztatpodrozy.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.