Wandale zdemolowali cmentarz w Bytomiu. Policja szuka sprawców

wandale zdemolowali cmentarz

Wandale zdemolowali cmentarz w Bytomiu. Policja szuka sprawców, którzy zniszczyli 44 nagrobki. Wobec ich działań, uszkodzone zostały płyty grobowe a także krzyże. Zbliżające się Uroczystości Wszystkich Świętych co roku potęgują tego rodzaju zjawiska. W sprawie cmentarza w Bytomiu przesłuchano już pierwszych świadków. 

Wandale zdemolowali cmentarz w Bytomiu. Policja szuka sprawców

Uroczystości Wszystkich Świętych za pasem, toteż coraz więcej słyszy się o kradzieżach na cmentarzach. Cyklicznie znikają znicze, wieńce, wiązanki a także choćby piękne i drogie tablice pamiątkowe. Złodzieje nie mają żadnych skrupułów, do kieszeni chowają także cudze sentymenty. Taki brak szacunku, nie tylko do zmarłych, ale także ich rodzin, powinien być surowo karany. Jednakże to co wydarzyło się na cmentarzu w Bytomiu, przechodzi ludzkie pojęcie. Wandale zdemolowali tam dziesiątki nagrobków – i to tuż przed świętem zmarłych. Poszkodowane rodziny są zrozpaczone, a policja zapowiada walkę ze sprawcami zniszczeń.

ZOBACZ TAKŻE: KOBIETA DOPROWADZIŁA DO WYPADKU, PO CZYM UCIEKŁA Z MIEJSCA ZDARZENIA. PÓŹNIEJ GDY WPADŁA W PUŁAPKĘ, ZACZĘŁA DEMOLOWAĆ SAMOCHÓD – ZOBACZ NAGRANIE!

44 uszkodzone groby

Wandale swoimi działaniami doprowadzili do zniszczenia lub uszkodzenia aż 44 grobów. Wszystko przy ulicy Jordana w Bytomiu. Szkody, jakie wyrządzono, zobaczono dopiero w niedzielę rano.

Policja sprawę bada pod kątem znieważenia miejsca pochówku. Na miejscu nie zauważono jednak żadnych antyreligijnych symboli.

źródło zdjęcia: gizycko.info (poglądowe)

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.