Walki o cukier w rosyjskich marketach! Ludzie oszaleli [WIDEO]

walka o cukier

Walki o cukier w rosyjskich marketach! Wygląda na to, że sankcje nakładane przez niemal cały świat, zaczynają coraz poważniej uderzać w Rosjan. W sieci pojawiły się nagrania z marketów w Rosji, na których widać ludzi walczących o drożejący cukier. To istne szaleństwo, a ma być jeszcze gorzej. Pełni obaw Rosjanie mimo i tak wysokich cen, już teraz robią zapasy w obawie przed kolejnymi podwyżkami. Materiał wideo zobaczycie w dalszej części tekstu.

Walki o cukier w rosyjskich marketach! Ludzie dosłownie oszaleli, nagranie staje się hitem [WIDEO]

Rosjanie coraz bardziej odczuwają fatalne skutki zaatakowania Ukrainy. Dzień w dzień media obiegają informacje o bohaterskiej postawie Ukraińców oraz niepowodzeniach, jakie na froncie odnoszą rosyjskie wojska. Wielu spodziewało się, że Rosja – w teorii dysponująca wojskiem o wiele większym potencjale – bardzo szybko podporządkuje sobie Ukrainę. Tymczasem rzeczywistość okazała się zupełnie inna i Ukraina regularnie zadaje najeźdźcom bardzo poważne straty, dzielnie się broniąc.

Rosja porażki odnosi jednak nie tylko na polu walki. Wraz z inwazją na Ukrainę, niemal cały świat nałożył na Rosję najpotężniejsze w historii sankcje gospodarcze. Już teraz zaczynają się one odbijać na rosyjskim społeczeństwie. Wielu dostawców odwróciło się od tego kraju, natomiast najpopularniejsze marki zaprzestały tam swojej działalności. W górę idą także ceny niektórych podstawowych produktów. Jednym z nich jest cukier, który podrożał już teraz, a jego cena ma być niebawem jeszcze wyższa. Doprowadziło to do walk klientów, którzy w obawie przed kolejnymi podwyżkami, dosłownie rzucili się na zapasu cukru. Wszystko można zobaczyć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE DONIESIENIA Z POLA WALKI. TO ROSJANIE ROBIĄ Z CIAŁAMI SWOICH POLEGŁYCH ŻOŁNIERZY…

„Od końca ubiegłego tygodnia cukier w Rosji podrożał o 12,8%”

Jak donosi portal Nexta – od końca ubiegłego tygodnia, cukier w Rosji miał podrożeć o blisko 13%. Zapowiadane są jednak dalsze podwyżki jego cen. W obawie przed tym, ludzie ruszyli do supermarketów, aby zrobić zapasy. Nierzadko skutkowało to jednak takimi scenami, jakie można zobaczyć powyżej.

źródło: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.