W ten sposób skutecznie odstraszysz komary – nie każdy o tym wie!

jak skutecznie odstraszyć komary

Letnie wyjazdy nad jezioro, spacery po lesie czy ognisko ze znajomymi często wiąże się z nierówną walką z komarami. Swędzące bąble na całym ciele skutecznie uprzykrzają życie, zostawiając nieestetyczne znamiona. Jak z nimi walczyć? Jak skutecznie odstraszyć komary? Poznajcie sprawdzone sposoby!

Sezon na komary w pełni

Słowem wstępu warto podkreślić, że w Polsce występuje jedynie 47 z 3,5 tys. gatunków komarów. Mamy to szczęście, że owady żyjące w naszym kraju nie stanowią zagrożenia dla naszego zdrowia i życia, w przeciwieństwie do innych miejsc na świecie. Nie przenoszą chorób zakaźnych, natomiast mogą zarazić dilafilariozą. Choroba ta dotyczy głównie psów, a przypadki zachorowań u ludzi są rzadko spotykane. Największym problemem są jednak swędzące ukąszenia, które znikają dopiero po kilku dniach. Dla osób uczulonych na jad komarów ugryzienia są dodatkowym niebezpieczeństwem.

ZOBACZ TAKŻE: JAK ODPOWIEDNIO USTAWIĆ WIATRAK? NIGDY NIE RÓB TEGO W TEN SPOSÓB – TYPOWY BŁĄD!

W ten sposób skutecznie odstraszysz komary

Na rynku dostępnych jest mnóstwo środków, głównie w formie sprayu, które aplikuje się na ciało, aby odstraszyć komary. Niestety w wielu przypadkach nie są one wystarczająco skuteczne, a ponadto mają drażliwych zapach. Przedstawiamy alternatywy, które pomogą w walce z komarami.

Zapach, który skutecznie odstrasza komary pochodzi z nagietków. Decydując się na zasadzenie kwiatów w naszym ogrodzie musimy jednak liczyć się z obecnością pszczół, ponieważ kwiaty te są roślinami miododajnymi. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie mięty, której zapach odstrasza owady. Wystarczy postawić bukiet mięty na stole. Dla zwiększenia efektu można lekko zgnieść liście w dłoniach, aby wydobyć mocniejszy aromat. Podobnie działa również tymianek, czosnek, anyż, kokos, wanilia i kocimiętka.

Jeżeli udajemy się na spacer lub w podróż, warto spryskać swoje ciało środkiem odstraszającym owady. Możemy przygotować go sami! Wystarczy zalać goździki spirytusem. Po tygodniu miksturę możemy nałożyć na ciało. Bez obaw! Spirytus szybko wietrzeje, a jego zapach utrzymuje się bardzo krótko. Podobnie zadziała również woda z domieszką kilku kropelek olejku cynamonowego.

 

źródło: medonet.pl, topniusy.eu

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.