Jak ustawić wiatrak? Nigdy nie rób tego w ten sposób – typowy błąd!

jak ustawić wiatrak

Jak ustawić wiatrak, aby chłodzenie rzeczywiście było efektywne? Jak się okazuje, istnieją sposoby, aby efekty było o wiele bardziej zadowalające. Co jednak ciekawe, wiele osób nie zwraca na to uwagi, a przez to notorycznie popełnia się typowy błąd. W jaki sposób nie ustawiać wiatraka? A jak zrobić to tak, aby rzeczywiście poczuć ulgę w upalne dni, gdy nie dysponujemy klimatyzacją? Ten poradnik może się naprawdę przydać!

Jak ustawić wiatrak? Nigdy nie rób tego w ten sposób – to typowy błąd, a efekt okaże się mizerny

Upalne dni w czerwcu wielu osobom dały się we znaki. Wiele jednak wskazuje na to, że lipiec pod tym względem nie okaże się wcale łagodniejszy. Niestety nie wszyscy dysponują w domach i mieszkaniach klimatyzacją. Podobna sprawa tyczy się biur i innych miejsc pracy. Najgorsze warunki zwykle panują w pomieszczeniach umieszczonych na wysokich piętrach, które są najbardziej narażone na działalność słońca.

Wtedy ludzie często sięgają po wiatraki. Jak jednak ustawić wiatrak, aby chłodzenie okazało się rzeczywiście intensywne? Okazuje się, że często w tejże kwestii popełniamy błąd. Wiatraki stawiamy byle gdzie, i choć powietrze rzeczywiście zaczyna wtedy krążyć i daje wrażenie ulgi – możemy sprawić, że dzięki wentylatorom stanie się po prostu chłodniej. Które miejsce dla wiatraka okaże się najbardziej odpowiednie do uzyskania jak najlepszych efektów?

ZOBACZ TAKŻE: JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI O CZWARTEJ FALI KORONAWIRUSA – TEGO BĘDZIEMY SIĘ BAĆ. SŁOWA MINISTRA ZDROWIA SIĘ POTWIERDZAJĄ? WIADOMO CO Z POGODĄ NA LATO, NAJNOWSZA WIZJA

W pomieszczeniu jest cieplej niż na zewnątrz? Sprawa jest prosta

Często zdarza się, że w nagrzanym mieszkaniu jest nieznośnie – wręcz goręcej niż na zewnątrz. Jest tak zwłaszcza wieczorami, gdy upał na dworze ustanie, a w środku nadal nie da się wytrzymać. Jak wtedy ustawić wiatrak? Najlepiej ustawić go w oknie, tak, aby chłodniejsze powietrze było wdmuchiwane do środka. Oznacza to, że wiatrak powinien być skierowany do środka pokoju.

Istnieją także inne sposoby – choćby ustawienie wiatraka w kierunku okna, aby wydmuchiwał ciepłe powietrze z pomieszczenia na zewnątrz. Ta metoda wydaje się jednak mniej efektywna. Podczas upałów lepiej jest bowiem czuć na sobie powiew powietrza, nawet wtedy, gdy nie jest bardzo mocno schłodzone.

Niektórzy przy łopatkach wiatrakach stawiają też zamrożone butelki z wodą. Wtedy można odnieść wrażenie, że powietrze lecące w naszym kierunku jest chłodniejsze. Pamiętajmy, że wiatraka nie należy umieszczać przy źródle ciepła. Wtedy skierujemy na siebie gorące powietrze, a to mija się z celem.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.