W Polsce zostanie zniesiony stan epidemii. Niedzielski podał datę

we wrześniu obostrzenia

W Polsce zostanie zniesiony stan epidemii. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał dokładną datę, kiedy to nastąpi. To kolejny krok w kierunku pełnego powrotu do rzeczywistości, jaką znamy sprzed wybuchu epidemii koronawirusa. Adam Niedzielski podkreślił jednak, że nadal pozostanie stan zagrożenia epidemicznego. Warto pamiętać, że stan epidemii w Polsce obowiązuje już od 20 marca 2020 roku.

W Polsce zostanie zniesiony stan epidemii. Minister zdrowia Adam Niedzielski podał datę

Wszystko wskazuje na to, że kwestią dni jest zniesienie stanu epidemii. O wszystkim mówił minister zdrowia Adam Niedzielski, podając przy okazji dokładną datę, kiedy to nastąpi. Warto pamiętać, że stan epidemii w Polsce obowiązuje już ponad 2 lata – dokładnie od 20 marca 2020 roku. Minister zdrowia podkreślił jednak, że po zniesieniu stanu epidemii w naszym kraju obowiązywać będzie stan zagrożenia epidemicznego. Portal RMF24.pl przytacza wypowiedź Adama Niedzielskiego z rozmowy z PAP:

Decyzja jest już przekonsultowana na różnych poziomach administracji, dokonaliśmy analizy prawnej – w połowie maja zniesiemy stan epidemii, przekształcimy go w stan zagrożenia epidemicznego.

Z powyższej wypowiedzi jasno wynika, że stan epidemii zostanie zniesiony w połowie maja.

ZOBACZ TAKŻE: JASNOWIDZ KRZYSZTOF JACKOWSKI Z WIZJĄ O NADCHODZĄCEJ, NAJBLIŻSZEJ PRZYSZŁOŚCI. MÓWI O TYM, CO MA SIĘ WYDARZYĆ JUŻ NA POCZĄTKU MAJA! O CO DOKŁADNIE CHODZI?

W Polsce pozostanie stan zagrożenia epidemicznego – co to tak właściwie oznacza?

Jak wcześniej wspomniano, po zniesieniu stanu epidemii, w Polsce nadal pozostanie stan zagrożenia epidemicznego. Co to jednak tak właściwie oznacza? Wyjaśnia to portal RMF24.pl, gdzie napisano:

Stan zagrożenia epidemicznego to sytuacja prawna wprowadzona na danym obszarze w związku z ryzykiem wystąpienia epidemii.

Warto pamiętać także o tym, że już od 28 marca w Polsce zniknął obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Wyjątek stanowią jedynie obiekty, gdzie prowadzona jest działalność lecznicza (przychodnie, szpitale itp.) oraz apteki. Ponadto zniknął obowiązek kierowania na izolację i kwarantannę chorych na COVID-19. Nie ma już oddziałów covidowych i szpitali tymczasowych dla chorych na COVID-19.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.