„Uwaga, uwaga, mamy stan epidemii” – tak policja wypędza saneczkarzy ze stoku [WIDEO]

uwaga uwaga mamy stan epidemii

„Uwaga, uwaga, mamy stan epidemii” – policja przyjechała na stok w okolicach Krakowa, gdzie znajdowało się wielu saneczkarzy, choć mowa tutaj głównie o rodzinach z dziećmi. Z zaparkowanego nieopodal radiowozu nieustannie puszczano komunikat zachęcający znajdujące się tam osoby do opuszczenia rzeczonego miejsca. Choć komunikaty policjantów były jasne, nie zrobiły zbytniego wrażenia na wypoczywających ludziach. W sieci pojawiły się nagrania z całej akcji, które prezentujemy poniżej.

„Uwaga, uwaga, mamy stan epidemii” – policja wypędza saneczkarzy ze stoku. To głównie rodziny z dziećmi

Choć w Polsce aktualnie obowiązuje tak zwany lockdown, społeczeństwo powoli zaczyna się buntować. Ludzie nie chcą siedzieć w domu, natomiast przedsiębiorcy wbrew poleceniom otwierają swoje biznesy. Wszystko po to, aby zaspokoić życiowe potrzeby, oraz zarobić na chleb. Jak natomiast wyglądają zapowiadane policyjne kontrole? Czy w ogóle takowe mają miejsce?

Jak się okazuje – policja ma pełne ręce roboty. Kontrole rzeczywiście mają miejsce, jednak przebiegają w różnoraki sposób. Jedną z nich można było zobaczyć właśnie na wspomnianym wcześniej stoku narciarskim w miejscowości Podstolice, które znajduje się nieopodal Krakowa. Na stoku bawiły się tłumy osób, choć większość znajdujących się tam ludzi stanowiły rodziny z małymi dziećmi. Ludzie ze stoku zjeżdżali na sankach oraz popularnych „jabłuszkach”. Wszystko w akompaniamencie nadawanych z radiowozu policyjnych komunikatów.

Filmy obrazujące omawiane zdarzenie, opublikowano w serwisie YouTube na kanale „renata helinska”. Pierwszy z nich prezentujemy poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: WYJŚCIE Z DOMU DOZWOLONE TYLKO PO OKAZANIU NEGATYWNEGO TESTU NA COVID-19! JEDEN Z NIELICZNYCH KRAJÓW, KTÓRY WPROWADZIŁ TAK SUROWE RESTRYKCJE

Ludzie nie reagowali na komunikaty nadawane przez policję

Jak widać na powyższym nagraniu, ludzie niespecjalnie przejęli się komunikatami nadawanymi przez policję. Większość była wręcz zaskoczona zaistniałą sytuacją. Z radiowozu można usłyszeć następujące kwestie:

Uwaga, uwaga! Policja informuje – mamy stan epidemii! Pozostając w tym miejscu, narażasz na niebezpieczeństwo zakażenia siebie i innych. Prosimy o opuszczenie tego miejsca. Chroń siebie i bliskich.

Na wspomnianym wcześniej kanale pojawiło się jeszcze jedno nagranie:

źródło: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.