Wyjście z domu dozwolone tylko po okazaniu negatywnego testu na COVID-19!

wyjście z domu dozwolone

Wyjście z domu dozwolone tylko po okazaniu negatywnego testu na COVID-19! Tak surowe zasady wprowadza Słowacja. Wszystko dotyczy południowej części kraju, gdzie znów pojawiły się niebezpieczne ogniska koronawirusa. Ścisła kwarantanna ma panować od poniedziałku. Bez negatywnego testu obywatele kraju nie będą mogli wychodzić nawet do pracy. To samo tyczy się odprowadzania dzieci do szkoły. Słowacja znów zamierza wykonać masowe testy na COVID-19.

Wyjście z domu dozwolone tylko po okazaniu negatywnego testu na COVID-19!

Słowacja nadal bezwzględnie walczy z koronawirusem! Kraj ten zasłynął choćby z masowych testów społeczeństwa na COVID-19, które miały miejsce w 2020 roku. Teraz podjęto tam kolejne bezprecedensowe kroki. Na południu kraju, gdzie sytuacja związana z epidemią znacznie się pogorszyła, zdecydowano się na wprowadzenie ścisłej kwarantanny. Jak się okazuje, wyjście z domu będzie możliwe jedynie dla osób, które posiadają test na COVID-19 o wyniku negatywnym. W innym wypadku przemieszczanie się jest surowo zakazane.

Co więcej, nie posiadając negatywnego wyniku testu na koronawirusa, pójść nie można nawet do pracy. To samo tyczy się odprowadzenia dziecka do placówki edukacyjnej. Jak czytamy na portalu polsatnews.pl, w Nitrze, gdzie nałożono tak surowe obostrzenia, mieszka nieco ponad 160 tysięcy osób. Na konferencji prasowej tamtejszego rządu wymieniono nieliczne przypadki, w których wyjście bez posiadania negatywnego wyniku testu będzie możliwe.

ZOBACZ TAKŻE: BRAK MOŻLIWOŚCI ODMOWY PRZYJĘCIA MANDATU? TO NOWY POMYSŁ POSŁÓW PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI! W SIECI POJAWIŁY SIĘ FRAGMENTY PROJEKTU NOWELIZACJI [FOTO]

Słowacy domy mogą opuszczać tylko w określonych przypadkach. Ścisła kwarantanna na południu kraju

W jakich przypadkach Słowacy mogą opuszczać domy bez negatywnego testu na COVID-19? O takich przypadkach na konferencji prasowej mówili minister pracy i minister zdrowia omawianego kraju. Z zapowiedzi rządzących wynika, że ludzie bez testu mogą wychodzić jedynie do lekarza, na niezbędne zakupy, oraz właśnie w celu zbadania się na obecność koronawirusa.

Ponadto wszyscy mieszkańcy i ludzie, którzy przyjadą pracować w region południowej Słowacji, na wezwanie służb będą zobowiązani do pokazania zaświadczenia o negatywnym teście na COVID-19. Zapowiedziano także masowe testy na koronawirusa, które mają się odbyć pod koniec tygodnia.

źródło: polsatnews.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.