Ile zarabia urzędnik skarbowy? Zobacz kwoty!

Ile zarabia urzędnik skarbowy? Wielu wydaje się, że jest to spokojna, siedząca, w gruncie rzeczy biurowa i dobrze płata praca. Jak jest jednak naprawdę? Z jakimi zadaniami muszą mierzyć się urzędnicy? Czy rzeczywiście dostają dobre wynagrodzenia? Zobacz!

Urzędnik skarbowy – zakres obowiązków

Podstawą do ubiegania się o pracę jako urzędnik skarbowy są: oczywiście odpowiednie wykształcenie, jednak ponadto mile widziane jest polskie obywatelstwo, dobra opinia wśród społeczeństwa a także brak wyroków za umyślnie spowodowane przestępstwa.

Miejsca w urzędzie zwalniają się co jakiś czas. Wtedy ogłasza się nabór na konkretne stanowisko. Nie różni się on wiele od rekrutacji do każdej innej pracy. Należy jednak pamiętać, aby wymagane dokumenty były kompletne i złożone w odpowiednim czasie. Często wymagane jest także przejście specjalnego testu wiedzy o zagadnieniach związanych z pracą w tak zwanej skarbówce. Idealny kandydat powinien być także komunikatywny i stosunkowo odporny na presję otoczenia, która w urzędach bywa naprawdę spora. Konkretne obowiązki, z jakimi mierzyć będzie się musiał kandydat na urzędnika skarbowego, zależne będą od zajmowanego stanowiska.

Ile zarabia urzędnik skarbowy?

Choć wielu może to dziwić, miesięczna wypłata urzędnika skarbowego nie jest tak wielka, jak mogłoby się wydawać. Najgorzej rzecz jasna mają szeregowi, zwykli urzędnicy. Na naprawdę dobre zarobki liczyć mogą dopiero osoby na stanowisku inspektora. 

Zwyczajne wynagrodzenie dla zwykłego urzędnika skarbowego, mającego już jednak jakieś doświadczenie, wynosi zaledwie około 2200 złotych na rękę. Na szczęście dla nich, do tego doliczyć trzeba ewentualne premie oraz tak zwaną trzynastkę. Wtedy warunki pracy okazują się lepsze. Mówi się też jednak o przypadkach, gdzie pracownicy urzędów skarbowych zarabiają do 4700 złotych brutto, czyli mniej więcej 3300 złotych na rękę. Zupełnie więcej pieniędzy jest w stanie zarobić inspektor, jednak dostanie się na takie stanowisko nie jest łatwe. Niektóre źródła podają jednak, że dobry inspektor jest w stanie zarobić nawet około 8 tysięcy złotych miesięcznie netto. Uwagę zwraca się także na to, że najlepsze wypłaty dostają pracownicy administracji rządowej.

źródło: zivilrecht.pl, gs24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.